LittleBigPlanet 2

LittleBigPlanet 2

Ocena wg platformy:

PS3 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Media Molecule
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa,   PS Move
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.01.2011
Europa:
19.01.2011
Polska:
19.01.2011
Producent:
Media Molecule
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa,   PS Move
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.01.2011
Europa:
19.01.2011
Polska:
19.01.2011

LittleBigPlanet 2 - opis gry

LittleBigPlanet 2 to produckja studia Media Molecule, wydana przez Sony Computer Entertainment tylko i wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Jest to kolejna część serii LittleBigPlanet - kontynuujemy zabawę szmacianką nazwaną Sackboyem. Gra jest rozwinięciem i rozszerzeniem pomysłów zawartych w pierwszej części.

Założenia fabularne są zakręcone jak sama gra - wielki odkurzacz, zwany Negativitronem, atakuje świat LittleBigPlanet. Sackboy, przy pomocy Larry’ego DaVinci, uchodzi z życiem i dołącza do Sojuszu, którego zadaniem jest pokonaniem złoczyńców. Podobnie jak w pierwszej części, gra przenosi w nas w różnorodne, nietuzinkowe i ciekawe miejsca.

W LittleBigPlanet 2 Sackboy poznaje nowych kompanów, a także dostaje zestaw gadżetów, których nie było w pierwszej części gry. Jednym z nich jest “kotwiczka”, która pomaga bohaterowi chwytać się odległych przedmiotów i elementów otoczenia. Z nowości warto także wspomnieć o Kreatynatorze (kask z lufą, z którego można strzelać dla przykładu wodą). czy Chwytonatorach (pozwalają przesuwać rożnego rodzaju przedmioty). Sama rozgrywka pozostaje bardzo podobna w stosunku do LittleBigPlanet. Nie zabraknie sporej ilości zagadek logicznych, całej masy znajdziek pozwalających przystroić naszego szmaciaka i kokpit statku (z niego przedostajemy się na kolejne planety) oraz zręcznościowych etapów, które najwięcej frajdy przynoszą gdy gramy ze znajomymi (lokalnie lub przez sieć). Warto także wspomnieć o bardzo klimatycznej i dobrze zrealizowanej polskiej wersji gry. W lokalizacji usłyszymy między innymi Piotra Fronczewskiego (Larry DaVinci), Pawła Szczęsnego (niezwykle nastrajający narrator) czy Jarosława Boberka w roli doktora Higgibothama.

Jednak na samym trybie fabularnym gra się nie kończy. Można powiedzieć, że dopiero się zaczyna. Otóż LittleBigPlanet 2 można nazwać platformą do robienia nowych produkcji. System tworzenia poziomów z LittleBigPlanet został ulepszony, twórcy poszli o krok dalej pozwalając użytkownikom na projektowanie gier wewnątrz edytora LBP 2 - wyścigi, platformówki, strzelaniny - co kto lubi. Jakby tego było mało, do dyspozycji gracza oddano tzw. Sackboty - programowalne roboty, za pomocą których można między innymi nagrać film w grze. Podobnie jak w pierwszej części gry studia Media Molecule, tytuł jest prawdziwą kopalnią pomysłów dla społeczności. Do pobrania czeka ogromna liczba poziomów stworzonych przez graczy.

Wideo - LittleBigPlanet 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper