LittleBigPlanet 3

LittleBigPlanet 3

7,0
157 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
PS3 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sumo Digital
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
13.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.11.2014
Europa:
26.11.2014
Polska:
26.11.2014
Producent:
Sumo Digital
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
13.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.11.2014
Europa:
26.11.2014
Polska:
26.11.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: LittleBigPlanet 3
7.5
Recenzja gry: LittleBigPlanet 3
PS4
Pokaż kolejne recenzje

LittleBigPlanet 3 - opis gry

LittleBigPlanet 3 to platformówka wyprodukowana przez brytyjskie studio Sumo Digital i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4. Jedną z nowości w trzeciej odsłonie serii była obecność nowych postaci, które towarzyszyły jej maskotce - Sackboyowi.

Akcja LittleBigPlanet 3 rozgrywa się na planecie o nazwie Bunkum. Historię rozpoczyna prolog, w którym Sackboy i jego przyjaciele przypadkowo uwalniają trzech wrogo nastawionych Tytanów zagrażających wszechświatowi. Nasi bohaterowie w tej sytuacji muszą powstrzymać ich oraz szalonego naukowca Newtona, który odgrywa rolę tutejszego głównego złego.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W LBP3 czeka na przejście prolog, trzy główne rozdziały oraz epilog wieńczący nasze zmagania. Każdy bazuje oczywiście na innych motywach. Produkcja Sumo Digital, podobnie jak poprzednie dwie części, jest przede wszystkim dwuwymiarowym platformerem, ale w przerwie między levelami 'zwykłego' typu znajdziemy również inne wyzwania uatrakcyjniające rozgrywkę, jak wyścigi czy sekcje strzelankowe. Nasze zadanie nie ogranicza się jednak tylko do przechodzenia z punktu A do punktu B - poszukiwać musimy również trzech drogocennych kul otwierających kolejne podwoje.

 

Największą zmianą względem poprzedników jest obecność nowych grywalnych postaci towarzyszących Sackboyowi. Pierwszy to Oddsock, przypominający pociesznego pieska z wiecznie dyndającym jęzorem, potrafi on bardzo szybko zasuwać na czterech łapach, w dodatku odbija się od ścian. Poświęcone mu sekcje są czysto zręcznościowe i wówczas LBP 3 przypomina rasową platformówkę 2D. Zupełnie inaczej steruje się ptakiem imieniem Swoop, który - jak większość ptaków - robi słuszny użytek ze swoich skrzydeł. Kiedy się weń wcielamy, oprócz zręcznych palców, do roboty włączamy także nasze szare komórki. W każdej chwili możemy przełączać się pomiędzy Toggle-osiłkiem a Toggle-pchełką, który zmienia swoją masę oraz mobilność, a sprawne korzystanie z właściowości postaci jest niezbędne do ukończenia etapu.

 

W trzeciej części serii nie zabrakło kluczowego dlań edytora, który oferuje wiele rozbudowanych opcji pozwalających tworzyć nowe poziomy lub wręcz nowe gry. Co ciekawe, grać możemy też na levelach stworzonych z myślą o LBP1 i 2.

Wideo - LittleBigPlanet 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper