Nintendo inwestuje w gry mobilne. Japończycy założyli nową spółkę

Gry
414V
Nintendo DeNa
Iza Łęcka | 03.04, 13:26

Japoński gigant branży ogłosił utworzenie firmy mającej na celu zajęcie się produkcjami mobilnymi. Tym samym współpraca z firmą DeNa wchodzi na nowy poziom.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Nintendo i DeNa założyły dzisiaj Nintendo Systems – spółkę joint venture, którą zgodnie z zasadami tworzą dwa niezależne przedsiębiorstwa realizujące wspólny cel. W tym przypadku Big N jest udziałowcem, który wnosi 80% wkładu kapitałowego, w związku z czym nowe przedsiębiorstwo będzie podlegało gigantowi branży gier, a na jego czele stanie Tetsuya Sasaki.

Nintendo Systems będzie koncentrować się na grach mobilnych. Dla Japończyków nie jest to pierwsza tego typu współpraca, bowiem DeNa od ponad 5 lat współtworzy i obsługuje infrastrukturę usług oraz integrację Nintendo Account dla wielu tytułów Nintendo dostępnych na urządzeniach z systemem iOS i Android – wśród pozycji na wyróżnienie zasługują chociażby takie tytuły jak Mario Kart Tour, Fire Emblem Heroes, Animal Crossing: Pocket Camp czy Super Mario Run.

Do głównych zadań zespołu będą należały badania i rozwój, jak również ruchy mające na celu wzmocnienie cyfryzacji biznesu Nintendo. Dodatkowo zakres prac uwzględnia tworzenie usług, które będą wzmacniać relacje pomiędzy Nintendo a graczami.

Opierając się na wiedzy specjalistycznej zgromadzonej w ciągu ponad siedmiu lat i doświadczeniu we wspólnym rozwijaniu wielu usług opartych na Nintendo Account, Nintendo i DeNA będą rozwijać swoje partnerstwo i ustanowią spółkę joint venture. Mając na celu wzmocnienie cyfryzacji działalności Nintendo, spółka joint venture będzie prowadzić badania i rozwijać, a także tworzyć usługi o wartości dodanej, aby jeszcze bardziej wzmocnić relacje Nintendo z konsumentami.

Przypomnijmy, że Microsoft również nie zapomina o branży gier mobilnych. Amerykanie zapowiedzieli, że po przejęciu Activision Blizzard planują stworzyć własną platformę, w której będzie można kupić szereg pozycji stworzonych przez zespoły Phila Spencera.

Źródło: Gematsu

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper