Xbox szykuje swój sklep dla gier mobilnych. Phil Spencer chce rzucić rękawice Google i Apple

Gry
885V
Xbox jako aplikacja
Wojciech Gruszczyk | 20.03.2023, 20:18

Amerykańska korporacja ma wielkie plany dotyczące rynku mobilnego. Szef marki Xbox zapowiedział, że po finalizacji transakcji z Activision Blizzard, Microsoft otworzy swój sklep dla smartfonów i tabletów, gdzie gracze będą mogli sięgnąć po różne gry.

Nie jest sekretem, że Apple i Google dominują na rynku mobilnym, ponieważ większość najważniejszych gier na smartfony i tablety jest instalowana przez App Store i Sklep Play. Microsoft zdaje sobie jednak sprawę, że nowy akt prawny (Digital Markets Act) pozwoli pozytywnie wpłynąć na rynek, ponieważ korporacje muszą otworzyć się na zewnętrzne sklepy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już 2 maja 2023 roku wejdzie prawo, które zmusi gigantów branży (Apple i Google), by zezwoliły użytkownikom iOS oraz Androida na instalowanie na urządzeniach zewnętrznych sklepów – firmy będą miały czas do 6 marca 2024 roku, by dostosować sprzęt i zapewnić producentom możliwość realizacji swoich planów.

Tę sytuację chce wykorzystać Microsoft, który potwierdził ostatnie plotki – Phil Spencer w rozmowie z Financial Times poinformował, że Xbox zamierza zapewnić swój sklep z grami dla urządzeń mobilnych. Kluczowe jest jednak przejęcie Activision Blizzard.

„Chcemy być w stanie zaoferować Xboksa i treści zarówno od nas, jak i naszych partnerów zewnętrznych na każdym ekranie, na którym ktoś chciałby grać. Dzisiaj nie możemy tego robić na urządzeniach mobilnych, ale chcemy budować świat, który naszym zdaniem nadejdzie, gdy te sprzęty zostaną otwarte”.

Microsoft po finalizacji transakcji z Activision Blizzard będzie mógł zaistnieć na rynku mobilnym, ponieważ aktualnie korporacja z Redmond nie posiada żadnych dużych produkcji na smartfonach i tabletach. Jak wiadomo Activision (Call of Duty), Blizzard (Diablo, Warcraft) oraz King (Candy Crush) posiadają już mobilne gry, które cieszą się dobrym zainteresowaniem.

Źródło: VGC

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper