PlayStation testuje cross-platformowy system NFT w grach. Korporacja ma wielkie plany

Gry
1721V
PlayStation logo
Wojciech Gruszczyk | 17.03, 16:48

Sony najwidoczniej nie zrezygnowało z tematu NFT. Korporacja rozpoczęła testowanie platformy, dzięki której gracze mają zdobywać „unikalne skórki” w różnych produkcjach. Jeśli system zostanie dobrze przyjęty, to może pojawić się w wielu grach japońskiej korporacji.

Branża gier odcięła się od tematu NFT oraz blockchaina, ale najwidoczniej możemy oczekiwać, że w przyszłości pojawią się kolejne projekty związane z tą technologią. Jak wiadomo Square Enix szykuje się do premiery pierwszych poważnych gier opartych na NFT, a Sony testuje specjalny system.

Korporacja już w 2021 roku złożyła patent, który jednak dopiero wczoraj został opublikowany. Sony chce, by gracze mogli znajdować w grach NFT – będą to unikalne przedmioty i dzięki nim zainteresowani wyróżnią się w grach sieciowych.

Producent przedstawił hipotetyczny scenariusz:

„W grze znajduje się unikalna skórka, którą może znaleźć tylko jeden gracz/grupa. Będą oni wtedy właścicielami tego NFT i następnie będą mogli wykorzystać skórkę w innych grach i innych systemach/platformach gier”.

To jednak nie koniec planów japońskiej korporacji, ponieważ według przedstawionych informacji – pierwszy gracz po pokonaniu wyznaczonego bossa mógłby otrzymać przykładowo „Hunter-Damage Weapons” i ten unikalny przedmiot będzie mógł pojawiać się w innych tytułach.

Sony chce pozwolić graczom na handlowanie NFT, więc nawet jeśli nie uda się Wam zdobyć elitarnej skórki za wykonanie wyznaczonej czynności, to zawsze będziecie mogli wydać prawdziwe pieniądze, by kupić cyfrowy przedmiot i przykładowo korzystać z nowej broni.

Przedstawione szczegóły sugerują, że Sony szykuje bardzo rozbudowaną mechanikę i system będzie wykorzystywany także przez inne studia. Trudno jednak powiedzieć, czy tematem zainteresują się deweloperzy third-party czy też tylko studia PlayStation.

Źródło: Playstationlifestyle

Komentarze (123)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper