Twórcy Final Fantasy nie rezygnują z NFT. Square Enix ma nadzieję, że gracze czekają na blockchainowe gry

Gry
1426V
Final Fantasy XVI
Wojciech Gruszczyk | 10.03.2023, 16:30

Square Enix ma przed sobą kilka głośnych premier, ale okazuje się, że producent Final Fantasy nie ujawnił jeszcze wszystkich niespodzianek na kolejny rok finansowy. Studio szykuje pierwsze duże produkcje NFT, które zadebiutują w kolejnym roku finansowym.

Na początku marca Square Enix poinformowało o zmianie prezesa, co wywołało duże poruszenie wśród fanów studia. Gracze wierzyli, że Yosuke Matsuda stracił stołek przez słabą premierę Forspoken, sprzedaż zachodnich zespołów z IP oraz skupienie biznesu na NFT.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak się okazuje – korporacja nie zamierza zmieniać planów i w przyszłym roku finansowym chce zaoferować gry związane z blockchainem:

„Premiery głównych tytułów nie będą skoncentrowane wyłącznie w FY2024/3. Zorganizowaliśmy naszą linię produkcyjną w taki sposób, że w roku obrotowym 2025/3 i kolejnych latach będziemy mieć wiele nowych tytułów. Mamy również nadzieję, że wyczekujecie gier blockchainowych, które planujemy wydać w FY2024/3 i w późniejszym terminie”.

Od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku Square Enix zamierza wrzucić na rynek kilka gier związanych z NFT. Trudno powiedzieć, czego tak naprawdę możemy się spodziewać, ale warto tutaj przypomnieć przykład Ubisoftu, który w Ghost Recon Breakpoint oferował specjalne przedmioty – gracze mogliby je sprzedawać na rynku. Korporacja jednak wycofała projekt i przynajmniej aktualnie nie wspomina o kolejnych grach z NFT.

Square Enix już wcześniej informowało, że chce oferować gry związane z blockchainem i najwidoczniej w następnych miesiącach będziemy świadkami konkretnych zapowiedzi.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper