FIFA 25 od FIFA. Federacja rzuca rękawicę EA i chce zapewnić „najlepszą grę dla każdej dziewczyny czy chłopca”

Gry
11167V
FIFA LOGO
Wojciech Gruszczyk | 16.03.2023, 13:59

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej potwierdziła swoje plany. FIFA pracuje nad swoimi grami sportowymi i seria będzie nazywać się po prostu... FIFA. W rezultacie EA Sports może mieć spory problem z dotarciem do wszystkich graczy.

W zeszłym roku Electronic Arts poinformowało, że nie dogadało się z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, więc w 2023 roku zadebiutuje na rynku EA Sports FC. Bardzo możliwe, że właśnie w tym roku nie będziemy świadkami premiery FIFA 24, ale Gianni Infantino potwierdził ważną wiadomość – w następnych latach odbędą się debiuty gier z serii FIFA.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Infantino mówi, że FIFA zmierzy się z EA Sports, wypuszczając konkurencyjną grę wideo (EA Sports odrzuciło żądania finansowe, aby zachować nazwę FIFA)
"Nowa gra FIFA - FIFA 25, 26, 27 i tak dalej - zawsze będzie najlepszą egrą dla każdej dziewczyny czy chłopaka, wkrótce będziemy mieć wiadomość na ten temat".”.

Nie jest to duże zaskoczenie, ponieważ FIFA będzie czerpać garściami ze swojej marki oraz wcześniejszej pracy EA Sports – na pewno część graczy będzie chciało po prostu kupić „kolejną Fifę” i sięgną po pudełka nie wiedząc, że za produkcję nie odpowiada studio Electronic Arts.

Jest to duży kłopot dla EA, ale możemy mieć pewność, że Elektronicy zainwestują gigantyczne pieniądze, by zapewnić EA Sports FC odpowiednią reklamę – pierwsza część nowej serii powinna trafić na rynek w drugiej połowie 2023 roku.

Pytanie w zasadzie pozostaje jedno – kto zajmie się stworzeniem gry od FIFA? Szczerze mówiąc chętnie zobaczyłbym, jak 2K mierzy się z EA na arenie piłki nożnej.

Źródło: martynziegler

Komentarze (156)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper