Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2014 13:53
Michael Pachter: Oczekujemy wzrostu sprzedaży serii Call of Duty w tym roku
723V

Michael Pachter: Oczekujemy wzrostu sprzedaży serii Call of Duty w tym roku

Znany analityk branżowy – Michael Pachter – wypowiedział się na temat sprzedaży serii Call of Duty. Jego zdaniem najnowsza odsłona pobije zeszłoroczną edycję, a Grand Theft Auto V na PlayStation 4 i Xboksa One nie zagrozi produkcji Activision.  

Analityk firmy Werdbush wspomniał, że nadchodząca odsłona Call of Duty może osiągnąć sukces z kilku powodów. Prawdopodobnie najważniejszym z nich jest brak bezpośredniej konkurencji.

 „Oczekujemy wzrostu sprzedaży serii Call of Duty w tym roku ze względu na bezpłatne przeniesienie, dostęp Day Zero, mniejszą konkurencję (Hardline zadebiutuje dopiero w okolicy marca 2015 roku, a sprzedaż Grand Theft Auto V na konsole aktualnej generacji wypadnie blado w porównaniu do sprzedaży na poprzednią generację w zeszłym roku) i prawdopodobnie lepsze oceny, które są wynikiem zwiększenia cyklu tworzenia produkcji z dwóch do trzech lat.”

Ciekawie prezentuje się wypowiedź dotycząca pozycji Rockstar – wiemy, że gra nie osiągnie tak fenomenalnego wyniku jak wersja na PlayStation 3 i Xboksa 360, ponieważ baza użytkowników jest dużo mniejsza, ale mimo to pewnie wielu graczy chętnie powróci do Los Santos.

Listopad zapowiada się naprawdę interesująco, ponieważ w jednym miesiącu na rynku zadebiutuje mnóstwo fenomenalnych gier. Dla nas nie jest to najłatwiejszy czas – bo musimy wybierać – ale ja jestem zdania, że lepszy taki okres, niż pustka i brak premier.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/gta_5/news/gta_5_ps4_and_xbox_one_sales_should_pale_in_comparison_to_xbox_360_ps3_says_pachter.html

Tagi: Activision call of duty: advanced warfare call of duty: ghosts Grand Theft Auto V Michael Pachter