Facebook i Instagram z płatnymi opcjami. Mark Zuckerberg ujawnił ceny subskrypcji

Technologie
4129V
Facebook
Iza Łęcka | 20.02, 07:00

Mark Zuckerberg idzie drogą Elona Muska i wprowadza opcję płatnych abonamentów, dzięki którym użytkownicy będą mogli pochwalić się zweryfikowanymi profilami na popularnych portalach społecznościowych. Nowość będzie wpływała na bezpieczeństwo.

W zeszłym roku Elon Musk przejął Twitter i bardzo szybko przystąpił do wdrażania wielu kontrowersyjnych zmian, wśród których wymienić można chociażby płatną weryfikację profili. Internauci, twórcy internetowi, przedsiębiorstwa oraz agencje rządowe mogą zapłacić, by otrzymać obok pseudonimu odpowiednie oznaczenie. Choć rozwiązanie spotkało się z krytyką części społeczności, działaniom miliardera na pewno przyglądała się konkurencja.

Dyrektor generalny Meta Platforms ujawnił „Meta Verified” – jest to usługa subskrypcyjna, dzięki której po weryfikacji dowodem tożsamości będziemy mogli chronić swoje dane. Jak wskazuje Mark Zuckerberg, inny użytkownik nie będzie w stanie się pod nas podszyć, a rozwiązanie zwiększy poziom bezpieczeństwa na serwisach. Chętne osoby otrzymają także możliwość bezpośredniego kontaktu z działem obsługi klienta, co wydaje się niezwykle interesującą zapowiedzią. Obecnie wszelkie rozwiązanie pojawiających się problemów jest bardzo utrudnione i trwa sporo czasu.

Użytkownicy otrzymają charakterystyczne, niebieskie oznaczenie obok profili, które od dawna jest przyznawane niektórym działającym na platformie klientom – teraz część społeczności wykupi dostęp do plakietki. 

Nie będzie to jednak tania sprawa, ponieważ Meta Verified w wersji przeglądarkowej kosztuje 11,99 dolarów, natomiast w wersji na iOS aż 14,99 dolarów na miesiąc. Nowa usługa wystartuje jeszcze w tym tygodniu i wstępnie będzie dostępna wyłącznie w Australii oraz Nowej Zelandii, by w późniejszym czasie trafić do kolejnych krajów.

Źródło: Mark Zuckerberg

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper