Elon Musk oficjalnie kupił Twitter. Miliarder ma nadzieję, że jego najwięksi krytycy pozostaną na platformie

Gry
3613V
Elon Musk ma w planach jak najszybciej połączyć ludzki mózg z komputerem
Wojciech Gruszczyk | 25.04.2022, 21:02

Elon Musk chce. Elon Musk dostaje. Jak podaje CNBC miliarder otrzymał zgodę na kupienie Twittera, więc w niedalekiej przyszłości to właśnie on zostanie jedynym prezesem całej korporacji i otrzyma pełną kontrolę nad dalszymi losami platformy.

Rada nadzorcza Twittera przyjęła ofertę miliardera Elona Muska, który w połowie miesiąca po tym jak został największym udziałowcem platformy, poinformował, że nie chce zostać jednym z mniejszych dyrektorów i zapowiedział kupienie całej firmy.

Elon Musk przygotował „najlepszą i ostateczną ofertę”, która została zaakceptowana – miliarder zapłaci po 54,20 dolarów za akcję. W ostateczności właściciel SpaceX i CEO Tesli musi wyciągnąć z portfela około 44 mld dolarów – po finalizacji spółka stanie się firmą prywatną.

Sytuacja jest na pewno bardzo ciekawa, ponieważ Twitter będzie w tym momencie kontrolowany przez najbogatszego człowieka na świecie, który przez lata bardzo mocno krytykował platformę, a nawet wykorzystywał ją do publikowania kontrowersyjnych wiadomości.

Już teraz pojawiły się negatywne opinie użytkowników, którzy zamierzają odejść z Twittera, ponieważ uważają, że Elon Musk będzie wykorzystywał swoją pozycję – miliarder ma nadzieję, że nawet jego najwięksi krytycy pozostaną na Twitterze.

„Mam nadzieję, że nawet najgorsi krytycy pozostaną na Twitterze, bo właśnie na tym polega wolność słowa”.

Elon Musk w wielu wypowiedziach potwierdził, że chce kupić Twitter, ponieważ uważa, że korporacja w zły sposób podchodzi do wolności słowa – przeciwnicy miliardera obawiają się, że przejęcie platformy doprowadzi do prawdziwej cenzury.

Źródło: cnbc

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper