Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2014 15:01
Nadchodzi zmierzch Kickstartera?
1075V

Nadchodzi zmierzch Kickstartera?

Kickstarter pomógł wielu niezależnym twórcom zrealizować swoje marzenia i stworzyć ciekawe projekty. Niestety, wszystko co piękne kiedyś się kończy i prawdopodobnie właśnie jesteśmy świadkami końca akcji crowdfundingowych.

Firma ICO Partners wykonała specjalne badania i opublikowała swój raport, według którego zainteresowanie wspieraniem akcji crowdfundingowych diametralnie zmalała. Gracze w przeciągu połowy tego roku zainwestowali w projekty mniej niż 1/4 gotówki, która w zeszłym roku trafiła do rąk twórców.

Najlepiej tę sytuację przedstawia poniższa grafika:

Ten problem ma swoje źródło w kilku miejscach – warto tutaj na pewno wspomnieć, że wielu inwestorów zostało oszukanych przez nieuczciwych deweloperów i nigdy nie otrzymali swojej „nagrody” za wpłacaną gotówkę.

Jednak mimo to pieniądze są gdzieś lokowane – analitycy uważają, że zainteresowanie skupia się teraz na Early Access. Dzięki temu programowi gracze od samego początku mogą zapoznawać się z produkcją i pomimo częstych bugów mogą współtworzyć projekt. Jest to o wiele ciekawsze rozwiązanie. 

Czy w tej sytuacji Kickstarter upadnie? Miejmy nadzieję, że nie, bo otrzymaliśmy dzięki tej stronie wiele ciekawych produkcji, ale na pewno niezbędne są zmiany.  

a

Źródło: http://www.vg247.com/2014/10/02/50-less-money-is-being-made-on-kickstarter-as-more-devs-move-to-early-access/

Tagi: early access kickstarter