Batman i Robin, Superman, Swamp Thing, Supergirl i więcej. James Gunn potwierdza „1 Rozdział DC”

Filmy/seriale
2658V
James Gunn 1 rozdział DC
Wojciech Gruszczyk | 31.01.2023, 18:40

James Gunn i Peter Safran zaprezentowali pierwsze szczegóły dotyczące nowego uniwersum DC. Twórcy stawiają na kilku znanych bohaterów, ale na liście ujawnionych produkcji nie brakuje dużych niespodzianek.

Warner Bros. Discovery zamierza całkowicie zrewolucjonizować DC i James Gunn oraz Peter Safran zostali zatrudnieni jako szefowie DC Studios, by zaoferować produkcje o zupełnie nowej jakości.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Pierwszy Rozdział” DC nosi nazwę „Bogowie i potwory” – szefowie chcą zapewnić w latach 2025-2027 aż pięć filmów, jednak w normalnej sytuacji DC ma oferować dwa filmy rocznie i dwa seriale dla HBO Max. James Gunn przygotował plan na najbliższe 8-10 lat.

„Jedną z naszych strategii jest to, że bierzemy nasze diamentowe postacie - Batman, Superman, Wonder Woman - i używamy tego, aby pomóc napędzić inne postacie, których ludzie nie znają. Jak to, co stało się z w pewien sposób Strażnikami Galaktykami”. – powiedział James Gunn.

Co się wydarzy w najbliższych miesiącach? 17 marca odbędzie się premiera „Shazam! Gniew bogów”, a 16 czerwca zadebiutuje „The Flash” i ten drugi film „zresetuje wszystko”.

„Powiem tutaj, że Flash jest prawdopodobnie jednym z największych filmów superbohaterskich, jakie kiedykolwiek powstał” - dodał Gunn.

18 sierpnia zobaczymy „Blue Beetle”, który według filmowca posiada własny świat, który jednak „pasuje” do nowego DC, a „Aquaman i Zaginione Królestwo” wprowadzi widzów do Chapter One

Na co możemy liczyć (za Deadline)?

 • Creature Commandos - animowany serial telewizyjny, który będzie „prowadzić do live action i z powrotem do animacji”. To sposób na opowiedzenie historii, które są gigantyczne bez wydawania 50M dolarów za odcinek. Gunn przygotował scenariusz, który przestawi drużynę wojskowych superludzi, w tym ludzkiego lidera, wilkołaka, wampira, potwora Frankensteina i gorgony.
 • Waller – HBO Max serial live action, spinoff „Peacemakera”.
 • Superman Legacy„To jest naprawdę początek DCU”. James Gunn napisze scenariusz, ale aktualnie nie potwierdzono, kto będzie reżyserem. Data premiery to 11 lipca 2025 roku. „To nie jest origins story, skupia się na zrównoważeniu przez Supermana jego kryptońskiego dziedzictwa z ludzkim wychowaniem. Jest ucieleśnieniem prawdy, sprawiedliwości i amerykańskiej drogi, jest dobrocią w świecie, który uważa dobroć za staromodną”.
 • Lanterns - serial live action dla HBO Max. Safran zaprezentował projekt jako „naszą wizję dla True Detective”. Historia zapewni dwie wersje Zielonej Latarni - Hal Jordan i John Stewart. Opowieść ma odegrać dużą rolę dla całego DC. Jest to „bardzo ważny serial”.
 • The Authority – James Gunn zapowiedział projekt następującymi słowami: „Są świetne postacie z Wildstorm, które były popularne przez długi czas, a my włączamy je do DCU”. The Authority powstało po tym, jak StormWatch, planetarne siły obrony przed obcymi, zostały zniszczone. Była członkini tej grupy, Jenny Sparks, stworzyła Authority wraz z kolegami z drużyny StormWatch Black - Swiftem i Jackiem Hawksmoorem. W skład zespołu wchodzą The Engineer (Angela Spica), Jeroen Thornedike (najnowszy Doktor), Apollo i Midnighter.
 • Paradise Lost - serial HBO Max live action. W tym wypadku mamy oczekiwać historii „w stylu Gry o tron”, która zaprowadzi widzów do domu Amazonek i miejsca narodzin Wonder Woman. Ten dramat jest o politycznej intrydze stojącej za społeczeństwem wszystkich kobiet. Akcja serialu będzie miała miejsce przed narodzinami Diany (Wonder Woman).
 • The Brave and the Bold – to nowy film z uniwersum o Batmanie, za który będą odpowiadać nowi twórcy. W historii pojawi się Batman i jego syn, Damien Wayne (Robin), który według pierwszych informacji „jest małym sukinsynem”.
 • The Batman 2 – wciąż powstaje i zadebiutuje 3 października 2025 roku.
 • Booster Gold – serial HBO Max przedstawi losy „nieudacznika z przyszłości”, który używa technologii, by wrócić do dnia dzisiejszego i udawać superbohatera.
 • Supergirl: Woman of Tomorrow – historia została oparta na serii komiksów Toma Kinga z 2022 roku. „W naszej serii widzimy różnicę pomiędzy Supermanem, który został wysłany na Ziemię i wychowany przez kochających rodziców od czasu, gdy był niemowlakiem, a Supergirl, która została wychowana na skale, odłamku Kryptona i patrzyła, jak wszyscy wokół niej umierają i są zabijani w straszny sposób przez pierwsze 14 lat jej życia, a następnie przybyła na Ziemię, gdy była młodą dziewczyną. Jest dużo bardziej hardcorowa, nie jest dokładnie taką Supergirl, jaką przywykliśmy oglądać”.
 • Swamp Thing – historia ma „totalnie różnić się od Supermana i Batmana oraz Robina”. Twórcy chcą przedstawić antagonistę, który będzie wchodził w interakcje z głównymi bohaterami DC.

Szefowie DC Studios przedstawili także dwie ważne „zasady” dotyczące uniwersum – żaden aktor nie może grać dwóch ról (z tego powodu Jason Momoa został Aquamanem i nie będzie Lobo), a każdy aktor grający rolę w serialu otrzyma również tę samą rolę w filmach.

„Joker: Folie a Deux”, „The Batman 2” oraz „Penguin” (serialowy spin-off „The Batman”) będą traktowane jako „odchylenia od planu” i są oznaczane jako „DC-Elseworlds”. Jednym z takich projektów jest także „Black Superman”.

James Gunn za pomocą materiału wideo zdradził "kilka planów":

Źródło: Deadline

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper