Nowy Tomb Raider jest „w pełnej fazie produkcji”? Informator wspomina o pokazie

Gry (plotka)
1923V
Tomb Raider Unreal Engine 5
Iza Łęcka | 23.01, 11:36

Wydaje się całkiem prawdopodobne, że już wkrótce będziemy mogli zapoznać się z kolejnymi szczegółami „next-genowego” Tomb Raidera. Jak wskazuje jeden z insiderów, projekt jest na kluczowym etapie produkcji.

O nowej grze osadzonej w klimatycznym uniwersum Tomb Raider wiemy od kwietnia zeszłego roku – Crystal Dynamics rozwija pozycję napędzaną narracją, która będzie przygotowana dla pojedynczego gracza i skupi się na przedstawieniu kolejnych przygód odważnej archeolożki. Deweloperzy korzystają z możliwości Unreal Engine 5 oraz wsparcia Amazon Games, który jest oficjalnym wydawcą świeżutkiej odsłony serii. Ostatnie doniesienia dotyczące zakończenia wsparcia Marvel's Avengers przynoszą jednak obiecujące wiadomości dla fanów Lary Croft.

Jak wskazuje na łamach serwisu Exputer insider Miller Ross, który wielokrotnie udowodnił, że posiada dostęp do wielu zakulisowych informacji dotyczących studia, Crystal Dynamics przygotowuje się do dalszych intensywnych prac nad odsłoną Tomb Raidera – dlatego też deweloperzy finalizują prace nad superbohaterską przygodą.

Nowy Tomb Raider najprawdopodobniej jest w „fazie pełnej produkcji”, przez co twórcy potrzebują dodatkowych rąk do wsparcia projektu. Informator twierdzi, że w tym mają pomóc specjaliści zaangażowani w rozbudowę Marvel's Avengers.

Co więcej, nadciągająca przygoda Lary Croft już w tym roku miałaby doczekać się oficjalnej prezentacji – to twierdzenie poniekąd nawiązuje do listopadowej wypowiedzi Phila Rogersa, dyrektora generalnego Crystal Dynamics, który przyznał, że studio podzieli się szczegółami na temat produkcji w 2023 roku.

Swego czasu sporo mówiło się o fabule nowego rozdziału w historii marki – podczas realizacji nowego zadania Lara byłaby zmuszona współpracować z grupą łowców, co specjalistce z jej doświadczeniem niekoniecznie miałoby być na rękę. Plotki sugerowały, że twórcy wprowadzą wątek romantyczny i ukażą główną bohaterkę w scenach miłosnych.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper