Hogwarts Legacy na zaskakującym porównaniu. Jak wiele zmieniło się od czasów Harry Potter i Książę Półkrwi?

Gry
2633V
Hogwarts Legacy vs. Harry Potter i Książę Półkrwi
Iza Łęcka | 23.01, 09:48

Fani serii Harry Potter zapewne już odliczają dni do premiery Hogwarts Legacy. Zanim jednak zatopimy się w świecie i tajemnicach przygotowanych przez Avalanche Software spójrzmy na porównanie ukazujące nową, magiczną przygodę na tle pozycji stworzonej przez Electronic Arts. Gry dzieli wiele lat, lecz wydarzenia rozgrywają się w murach dobrze znanej Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

W 2009 roku za sprawą deweloperów pracujących pod sztandarem Electronic Arts zadebiutował Harry Potter i Książę Półkrwi. Produkcja nie została przyjęta z dużym entuzjazmem, zebrała oceny na poziomie 60-66%, a recenzenci zwracali dużą uwagę między innymi na słabą i krótką fabułę – z wydarzeniami mogliśmy zapoznać w zaledwie 3-4 godziny, a wykonanie wszystkich dodatkowych aktywności zwiększało czas rozgrywki do około 8 godzin.

Harry Potter i Książę Półkrwi nie zachwycał fabułą, jednakże sympatycy uniwersum otrzymali możliwość zwiedzania wielu komnat Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, co zostało sprawnie zestawione z najnowszym Hogwarts Legacy. Twórcy z Avalanche Software oraz Electronic Arts czerpali garściami z opisów znajdujących się w książkach, dokładnie oddając klimat starej placówki, dzięki czemu  w wielu momentach dostrzeżemy bardzo podobne, a nawet identyczne, lokacje.

Tytuły dzieli 14 lat, choć przemierzając poszczególne korytarze, sale mieszczące się w szkole oraz tereny przynależące do obiektu, szybko dojdziemy do wniosku, że zespoły korzystały z identycznych materiałów źródłowych. Przypomnijmy, że akcja zmierzającego na rynek RPG-a rozgrywa się na wiele lat przed historiami ukazującymi losy Harry'ego Pottera i jego przyjaciół.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Hogwarts Legacy będzie odznaczać się intrygującą historią oraz różnorodną rozgrywką, bo podobno o długość przygody nie musimy się martwić.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper