Metal Gear Solid Remake może powstawać - Konami szykuje "wiele zapowiedzi"!

Gry (plotka)
1717V
Metal Gear Solid
Mateusz Wróbel | 30.12.2022, 14:30

Już od dłuższego czasu słyszymy o remake'u Metal Gear Solid. Plotki związane z marką Silent Hill zostały potwierdzone, więc wydaje się, że podobny scenariusz czeka markę wykreowaną przez samego Hideo Kojimę.

W najnowszym wywiadzie dla japońskiego magazynu Famitsu przedstawiciel Konami - Noriaki Okamura - potwierdził, że firma ma zamiar przedstawić w najbliższych 12 miesiącach długo wyczekiwaną grę. Dla owego wydawcy 2023 rok ma być czasem "wielu zapowiedzi".

Japończycy nie zdradzili szczegółów i poprosili, by być czujnym. Do wypowiedzi Okamury cegiełkę dołożyli gracze, którzy przypomnieli plotki z końcówki 2021 roku - mówiono wtedy (za dochodzeniem redakcji VGC), że azjatycki zespół Virtuos Studios macza palce przy największych markach Konami, w tym MGS czy Castlevanii.

Najwięcej insiderów skłaniało się do pełnego odświeżenia (według doniesień "trójka" ma otrzymać remake) którejś z części Metal Gear Solid w celu wybadania zainteresowania serią, więc możliwe, że nowy projekt z rzeczonego IP zostanie ujawniony już w nadchodzących tygodniach!

Źródło: Twitter

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper