Autor Ricka i Morty’ego chwali Xbox Game Pass i zapowiada rozwój Squanch. Rozmowa o sukcesie High on Life

Gry
992V
High on Life
Bartosz Dawidowski | 22.12.2022, 12:10

High on Life stało się jedną z najlepiej sprzedających się gier 2022 roku (nie tylko na Microsoft Store, ale również na Steam).  Autorzy gry cieszącej się aktualnie gigantyczną popularnością na Xbox Game Pass już zaczynają mówić o swojej strategii działania.

Studio Squanch Games, założone przez Justina Roilanda, autora serialu „Rick i Morty” świętuje ogromny sukces po premierze High on Life, które obecnie jest najpopularniejszą produkcją na XOne i XSX/XSS, zaraz obok Fortnite i GTA 5. Deweloperzy mocno chwalą współpracę z Microsoftem i możliwość pojawienia się w bogatej bibliotece tytułów Xbox Game Pass.

W najnowszym odcinku Xbox Podcast wystąpił Justin Roiland, autor „Ricka i Morty’ego” i założyciel zespołu Squanch Games. W trakcie audycji Roiland mocno chwalił możliwości zapewniane przez Xbox Game Pass. Twórca podkreślał też, że Xbox Game Pass przysłuży się w rozwoju jego firmy.

„Zanim podjęliśmy decyzję o wejściu do Game Pass rozmawiałem z wieloma osobami i doszedłem finalnie do wniosku, że jest wiele zalet w byciu częścią tej oferty. Bez niej wiele osób nigdy by nie zagrało w nasz projekt. A takie osoby mogą następnie pomagać w promocji naszej gry, rozgłaszając jak bardzo im się podobała.

(...) Jesteśmy małym, niezależnym studiem. I faktycznie potrzebujemy środków na realizację kolejnych, zwariowanych gier, które chcemy stworzyć. Z tego co dotychczas sprawdziłem wynika, że tak, Game Pass zapewnił nam wiele korzyści i szans na rozwój właśnie w tym aspekcie” - stwierdził Roiland.

W trakcie rozmowy z Majorem Nelsonem założyciel Squanch Games powiedział również, że jego ekipa ukryła w High on Life wiele smaczków i Easter Eggów, „których znalezienie zajmie pewnie graczom całe miesiące”.

https://youtu.be/hnbF6y0MsUc 

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2022/12/21/high-on-life-game-pass-future-games-podcast-justin-roiland/

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper