God of War od Amazonu będzie „wierny materiałowi źródłowemu”. Serial zachęci widzów do gry

Filmy/seriale
1308V
God of War 2018
Iza Łęcka | 20.12.2022, 07:02

Amazon rozpoczął prace nad serialem „God of War”, który będzie kolejną propozycją skupiającą się na wcześniej zaprezentowanych wątkach. Podzielona na odcinki przygoda może być wabikiem skłaniającym do sprawdzenia pozycji Santa Monica Studio.

Ostatnio Amazon podzielił się dobrą nowiną i zapowiedział przygotowanie „God of War”. Jak dotąd nie poznaliśmy szczegółów dotyczących chociażby obsady, jednakże Vernon Sanders nieco opowiedział o projekcie. W rozmowie z redakcją Collider szef działu seriali Amazon Studios wspomniał, że przygoda Kratosa na małym ekranie będzie bardzo wierną adaptacją.

Amazon ma doświadczenie w opracowywaniu podobnych projektów, a widzowie mogą liczyć na sporo emocji:

„Radzimy sobie niesamowicie dobrze z adaptacjami, od Invincible po The Boys. To znaczy, po prostu ogarnęliśmy tak wiele z nich, prawda? I wiemy, że istnieje tak pełna pasji baza fanów God of War. Ale kwestią, której zawsze poszukujemy, jest to, czy jest prawdziwy emocjonalny rdzeń, czy jest prawdziwa narracyjna historia i myślę, że [jest to - przyp. red.] częścią tego, co czyni God of War tak wyjątkowym”.

Rafe Judkins („Uncharted”, „Koło czasu”) wraz z zespołem scenarzystów, Markiem Fergusem i Hawkiem Ostbym (jednym z producentów wykonawczych będzie także Cory Barlog), chcą zapewnić opowieść skupiającą się na relacjach ojca z synem – w głównej mierze przekaz historii ma trafić do nowych odbiorców, którzy zainteresują się IP:

„W centrum tego wszystkiego jest historia ojców i synów, i rodzin, osadzona na tle tego gigantycznego epickiego krajobrazu. Rafe [Judkins, showrunner - przyp. red.] oraz Mark [Fergus - przyp. red.] i Hawk [Ostby - przyp. red.] (scenarzyści) wymyślili pierwszy sezon i całą serię, która, jak sądzę, jest zarówno niesamowicie wierna materiałowi źródłowemu, jak i przekonująca sama w sobie. Jeśli nigdy nie grałeś w grę, zakochasz się w serialu i poczujesz się bardzo zachęcony [do produkcji]. Myślimy więc, że będzie to coś ogromnego”.

Podejście przypomina strategię przyjętą przez twórców „The Last of Us”, gdyż HBO, Craig Mazin oraz Neil Druckmann również nie pokusili się o zupełnie nową opowieść. Historie znane graczom mogą doczekać się mniejszych bądź większych zmian, które sprawią, że przygoda będzie lepiej prezentowała się jako produkcja telewizyjna, jednakże oddani fani raczej nie powinni oczekiwać rewolucji.

Źródło: Collider

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper