Microsoft potwierdza: Sony nie zaakceptowało oferty. Phil Spencer krytykuje firmę i jej działania

Gry
6591V
PlayStation Xbox
Wojciech Gruszczyk | 07.12.2022, 13:58

Szef marki Xbox nie krył niezadowolenia z działań Sony. Microsoft zapewnił identyczną umowę producentowi PlayStation, Nintendo oraz Valve i tylko ta pierwsza firma odmówiła. Phil Spencer w ciekawych słowach podsumował sytuację.

Z samego rana informowaliśmy naszą społeczność o propozycji – Microsoft po przejęciu Activision Blizzard chce przez przynajmniej 10 lat oferować Call of Duty na konsoli Nintendo oraz platformie Valve. Korporacja jest zainteresowana większą współpracą, ale na dobry początek proponuje konkurencji umowy na dekadę. Amerykanie uważają, że dzięki temu większa liczba graczy będzie mogła cieszyć się serią Activision.

Dzisiaj Phil Spencer ma spotkać się z Liną Khan, szefową Federalnej Komisji Handlu, która według przecieków rozważała zablokowanie umowy Microsoftu z Activision Blizzard. Szef marki Xbox jeszcze przed tym spotkaniem udzielił wywiadu redakcji Bloomberg, w którym potwierdził, że Sony nie zaakceptowało wspomnianej umowy.

„Był jeden uczestnik z branży gier, który naprawdę zgłaszał wszystkie zastrzeżenia – jest to Sony, które dość publicznie wypowiadało się na temat rzeczy, które nie spełniają ich oczekiwań”.

Szef marki Xbox nie gryzł się w język podkreślając, że z punktu widzenia Microsoft – Sony spędza więcej czasu z urzędnikami, niż z amerykańską korporacją, by dogadać się i ustalić odpowiednie warunki umowy.

Microsoft zaproponował podobną umowę Sony, ale oni jej nie przyjęli. @XboxP3 nie szczędzi słów na ten temat: "Z naszego punktu widzenia jest jasne, że spędzają więcej czasu z regulatorami niż z nami, by spróbować załatwić tę umowę", powiedział w wywiadzie

Przedstawiciel korporacji potwierdził również, że Microsoft otrzymał „wiele wsparcia ze strony branży” i w zasadzie tylko Sony jest przeciwne, by Activision Blizzard dołączyło do producenta Xboksów.

Źródło: Bloomberg

Komentarze (496)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper