Need for Speed Unbound nie trafiło na PS4 i XOne, bo studio chciało zapewnić „najlepsze możliwe doświadczenie”

Gry
2461V
Need for Speed UNBOUND
Iza Łęcka | 05.12.2022, 10:06

Need for Speed Unbound jest pierwszą z dużych produkcji Electronic Arts, która zadebiutowała wyłącznie na aktualnej generacji. Twórcy odnieśli się do pewnych niejasności i wytłumaczyli, dlaczego zrezygnowali ze stworzenia wyścigów na starszych urządzeniach Sony oraz Microsoftu.

Dead Space Remake, Star Wars Jedi Ocalały, Wild Hearts oraz Need for Speed Unbound to cztery tytuły wydane lub opracowane na zlecenie Electronic Arts, które nie będą przeznaczone dla użytkowników wcześniej debiutujących konsol PlayStation oraz Xbox.

Criterion Games nie ukrywa, że chciało udostępnić Need for Speed Unbound na PlayStation 4 i Xboksach One, jednakże ograniczenia sprzętowe mocno wpłynęły na zmianę decyzji studia. W trakcie rozmowy z redakcją Traxion.gg do sprawy odniósł się Kieran Crimmins, dyrektor kreatywny gry:

„To znaczy, chcieliśmy. Gdy analizowaliśmy rzeczy, które mogliśmy zrobić na konsolach aktualnej generacji, to [te konsole - przyp. red.] są po prostu o wiele lepsze niż to, co można zrobić na poprzedniej generacji. Chcieliśmy to podwoić, chcieliśmy dostarczyć najlepsze możliwe doświadczenie graczom, którzy mogliby w to zagrać”.

„Granie w to wszystko [w - przyp.red.] 4k 60 klatkach na sekundę, HDR, absolutnie zmienia doświadczenie w grze wyścigowej. Z nowym systemem fizyki, nowym prowadzeniem, nowymi efektami i nową grafiką - czuję, że każdy, kto w to zagra, całkowicie to zrozumie”. 

Crimmins przyznał, że trudno było zrezygnować z ogromnej bazy odbiorców PlayStation 4 i Xboksa One – deweloper najchętniej wrzuciłby tytuł na „wszystko”, jednakże głównym założeniem zespołu było dostarczenie jak „najlepszego możliwego doświadczenia”, dlatego odcięcie się od starszych platform było oczywiste.

Need for Speed Unbound znalazło się na rynku w całkiem dobrym momencie – choć w ostatnich tygodniach na półkach sklepowych zagościło kilka głośnych propozycji, to fani wyścigów od dawna nie mieli do czynienia z nową grą.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Need for Speed Unbound.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper