Evil West z problemami graficznymi na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Analiza oprawy na konsolach

Gry
1148V
Evil West główny bohater
Bartosz Dawidowski | 01.12.2022, 09:13

Najnowsze dzieło studia Flying Wild Hog otrzymuje niezłe oceny w recenzjach. Niestety aspekty graficzne w konsolowych wersjach Evil West nie są idealne, na co wskazuje redakcja Digital Foundry.

Evil West mogłoby zostać trochę bardziej dopieszczone pod względem graficznym. Polska gra działa w raczej rozczarowujących parametrach wizualnych. W trybie Wydajności na PS5 i XSX konsola generuje tylko 1080p przy 60 fps. Tematem zajęło się Digital Foundry w swojej najnowszej analizie technicznej.

Digital Foundry rekomenduje, by wybrać – pomimo niskiej rozdzielczości natywnej – tryb Wydajności na wszystkich konsolach, które oferują taką opcję. Wiąże się to z niestabilnym frameratem w module 30 fps. Wady "frame pacingu" subiektywnie wywołują tutaj wrażenie mikrozacięć animacji, co Digital Foundry prezentuje w 9 minucie nagrania. W szczególności słabo wygląda pod tym względem Xbox Series S. Słabsza konsola Microsoftu generuje 1080p i w ogóle nie zapewnia alternatywnego trybu grafiki przy niedoskonałej płynności animacji. Posiadacze XSS mogą liczyć tylko na szybkie wypuszczenie aktualizacji, która poprawi framerate. 

„Tryb Wydajności na Series X i PS5 wydaje się w tej chwili sensownym wyborem. Grafika na current-genowych konsolach wymaga jednak dopracowania przez deweloperów. Niestety oprawa oferowana przez PS5 i XSX odbiega od standardów, do których przyzwyczaiły nas te urządzenia” – stwierdza Digital Foundry.

Pozostaje trzymać kciuki za autorów Evil West, że dopieszczą jeszcze grafikę w swojej najnowszej produkcji. Szczególnie w zakresie stabilnego framerate’u.

Zachęcam przy okazji do lektury naszej recenzji Evil West.

Źródło: https://youtu.be/Sb9DyCE-KK8

Komentarze (71)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper