Nintendo przeprasza za problemy Pokemon Scarlet/Violet. Gra otrzymała 1. sezon sieciowych pojedynków

Gry
1253V
Pokemon Scarlet/Violet
Iza Łęcka | 01.12.2022, 09:14

Pokemon Scarlet/Violet zadebiutowało z pewnymi niedoróbkami, które doskwierały coraz większej liczbie graczy. Big N stara się jednak zaradzić sprawie i uspokoić sytuację. Przygotowana została aktualizacja poprawiająca doświadczenie, jednocześnie na serwerach ruszył 1. sezon rozgrywek.

Najnowsza odsłona serii Pokemon od premiery mierzy się z kłopotami wydajnościowymi, na które wielu odbiorców nie pozostało obojętnych. Gra doczekała się aktualizacji 1.1.0, a wśród wprowadzonych szczegółów poprawek możemy natrafić na oficjalne przeprosiny:

„Jesteśmy świadomi, że gracze mogą napotkać problemy, które wpływają na działanie gier. Naszym celem zawsze jest zapewnienie pozytywnych doświadczeń z naszymi grami, dlatego przepraszamy za niedogodności. Poważnie traktujemy opinie graczy i pracujemy nad ulepszeniami w produkcjach”.

Aktualizacja nie należy do szczególnie rozbudowanych, bowiem zespół Game Freak potwierdza, że naprawiono błąd z muzyką oraz „wprowadzono inne wybrane poprawki”.

Gracze mogą dodatkowo przystąpić do rywalizacji w 1. sezonie Ranked Battles. Trenerzy Pokemon sprawdzą swoje umiejętności w pojedynkach PVP – studio postawił na 20-minutowe mecze, podczas których wykorzystamy jedynie Pokemony z najnowszych odsłon, choć wybrane okazy są zablokowane.

„Co to są bitwy rankingowe? Ranked Battles w Pokémon Scarlet i Pokémon Violet pozwalają na sprawdzenie umiejętności trenera w walkach z graczami z całego świata. Umiejętności każdego trenera w pojedynkach są śledzone przez jego rangę, która zmienia się w zależności od wyników. Trenerzy są dobierani z innymi graczami o podobnej randze, aby zapewnić równą rywalizację”.

Źródło: Nintendo

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper