Final Fantasy VII Remake w polskiej wersji językowej. Fani stworzyli napisy do gry

Gry
1660V
Final Fantasy VII Remake
Iza Łęcka | 28.11.2022, 08:26

Square Enix nie zaoferowało polskiej wersji językowej remake'u historii Clouda i ekipy, lecz tego czasochłonnego zadania podjęli się entuzjaści uniwersum. Grupa Balamb.pl opracowała lokalizację działającą z pozycją dostępną na Steam i Epic Games Store.

W 2022 roku nadal nie możemy liczyć, że wszystkie debiutujące produkcje otrzymają polską lokalizację – w wielu przypadkach te niedociągnięcia starają się jednak naprawić fani poszczególnych IP. W minionym roku informowaliśmy o głośnym projekcie społeczności, która zajęła się spolszczeniem Resident Evil Village, natomiast obecnie Final Fantasy VII Remake Intergrade doczekało się polskich napisów.

Pozytywną wiadomość przesłał do naszej redakcji Robin z balamb.pl:

„Cześć,

informacyjnie, ukończyliśmy tłumaczenie do Final Fantasy VII Remake na Steam i EGS, może to dobry materiał na newsa :)”

Jest to bezsprzecznie znakomita wiadomość, którą trzeba się dzielić! Final Fantasy VII Remake jest niezwykle dopracowanym tytułem, a polska lokalizacja może go wyłącznie ulepszyć – uczestnicy inicjatywy przez wiele miesięcy pracowali nad napisami, zatem nie musicie się obawiać źle dobranego dubbingu.

Autorzy zajęli się całkowitym tłumaczeniem, obejmującym łącznie 247 000 słów, 220 plików z teksturami oraz 3 filmy. Ich starania odznaczają się dodatkową zaletą:

„Oczywiście jak zawsze spolszczenie jest kompletne — przetłumaczyliśmy nie tylko dialogi, ale także nazwy przeciwników, zdolności i przedmiotów. Jednak tym razem udało nam się zrobić coś, czego nie ma w żadnej oficjalnej wersji językowej tej gry. Przetłumaczona została bowiem większość tekstur, czyli m.in. takie elementy otoczenia jak szyldy, znaki czy ulotki, co jeszcze bardziej pozwoli zanurzyć się w specyficznym świecie Midgar”.

Polską wersję językową do Final Fantasy VII Remake Intergrade pobierzecie TUTAJ. Plik działa z produkcją w edycji na Steam i Epic Games Store.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Final Fantasy VII Remake.

Źródło: Wiadomość od czytelnika RobinC

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper