Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.06.2021 18:18
Resident Evil Village po polsku
1998V

Resident Evil Village po polsku. Pobierzcie spolszczenie przygotowane przez fanów

Capcom nie był zainteresowany przygotowaniem polskiej wersji językowej Resident Evil Village, ale sytuację wykorzystują fani, którzy zadbali o lokalizację. Gracze na PC mogą zapoznać się z przetłumaczonymi dialogami.

Już po premierze informowaliśmy naszą społeczność o wystartowaniu projektu fanów, którzy postanowili na własną rękę przygotować spolszczenie do Resident Evil Village. Trwało to zaledwie 4 tygodnie i już teraz na PC wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z tytułem po polsku:

„Chciałbym przedstawić wam pełne spolszczenie do gry Resident Evil Village. Gra została w 100% przetłumaczona na język polski (pomijając tekstury).Jedyny tekst nie przetłumaczony w grze to tekstury, w które wliczają się (napisy z ekranów wczytywania i jeden końcowy tekst) oraz DLC Tragedy of Ethan Winters - Concept Art i Baker Incident Report. Aktualne DLC na pewno w swoim czasie przetłumaczymy. Jeśli w przyszłości wyjdą do gry jakieś fabularne DLC, oczywiście natychmiast zajmiemy się ich tłumaczeniem”.

Autorzy prezentują wszystkie szczegóły, w jaki sposób można zapoznać się z tytułem w naszym języku – gracze muszą pobrać modyfikację, a następnie wystarczy dorzucić spolszczenie. Tak prezentują się szczegóły instalacji:

„Wypakuj Mod Manager gdzie chcesz, następnie włącz Mod Manager plikiem "Modmanager.exe" i wybierz z listy gier "Resident Evil Village". W tym momencie Mod Manager powinien odczytać pliki gry (co może chwile zająć). Gdy już skończy sprawdzać pliki wejdź w "Options", a następnie "Open mods folder" i wypakuj zawartość Resident Evil Village - Spolszczenie.rar do tego folderu. Gdy już to zrobisz wróć do Mod Managera i kliknij "Mod list", a następnie "Refresh mod list". Powinien pojawi się teraz w liście "Spolszczenie do Resident Evil Village", kliknij na to. Po tym możesz wcisnąć "Launch Game" albo zamknąć i odpalić grę normalnie z biblioteki steam.”

Od siebie mogę jedynie dodać: dobra robota i gratulacje dla całej ekipy: Viuys (tłumaczenie, sprawy techniczne), Amelanduil (tłumaczenie, korekta) i Nan3k (pomoc w tłumaczeniu. Dzięki Waszej pracy z tytułem na pewno zapoznają się kolejni gracze – a jak wiadomo naprawdę warto.

Źródło: https://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=3659&start=30

Tagi: Capcom Resident Evil Resident Evil Village Resident Evil Village po polsku spoleszczenie