Wiedźmin 3 z PS5 i XSX|S na szczegółowym porównaniu. Studio dopieściło istotne detale

Gry
5508V
Wiedźmin 3 vs Wiedźmin 3 nextgen
Iza Łęcka | 28.11.2022, 07:47

Jednym z najgłośniejszych tematów ostatnich dni jest next-genowe wydanie Wiedźmina 3: Dziki Gon. Po miesiącach wyczekiwania pozycja zadebiutuje na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i pokaże charakter na mocnych komputerach osobistych. Najnowsze porównanie pozwala przyjrzeć się wielu drobnym elementom, które doczekały się usprawnienia przez deweloperów z Polski.

W przyszłym miesiącu na rynku zostaną udostępnione takie tytuły jak między innymi Need for Speed Unbound, The Callisto Protocol, Marvel's Midnight Suns oraz Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, lecz nie ulega wątpliwości, że wielu odbiorców po raz kolejny sięgnie po ulepszoną przygodę Geralta. Kilka dni temu CD Projekt RED podzielił się fragmentami rozgrywki, dzięki którym stworzone zostało wstępne porównanie, jednakże sprawdźmy najnowszy materiał, na którym ElAnalistaDeBits wyłapał masę nowych detali.

Na zaprezentowanych scenach zobaczycie, jak wiele zmian zostało wprowadzonych na PC i Xboksach Series X|S oraz jak znakomicie w Wiedźminie 3: Dziki Gon prezentuje się grafika – dzięki ray tracingowi sceny zostały dopracowane, zadbano o lepszą odległość rysowania, poprawiono roślinność, a nowe oświetlenie znacząco wpływa na odbiór gry. Część ujęć ukazuje całkowicie poprawione promienie światła, które pokazują swój charakter chociażby na tafli wody. 

Twórcy opracowali także alternatywną kamerę, która ciekawie odświeży perspektywę – kilka porównań koncentruje się na tej potencjalnie niewielkiej zmianie, zwracając szczególną uwagę na dostrzegalne różnice. W trakcie rozgrywki skorzystamy także z możliwości pada DualSense.

Gracze korzystający z PS5 oraz Xboksów Series X otrzymają do dyspozycji dwa tryby: wydajności oraz jakości.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (161)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper