Wiedźmin 3 na PS5 i XSX bez znaczących zmian w grafice? Deweloper: „To ogromny komplement”

News
3319V
Wiedźmin next-gen
Iza Łęcka | 25.11, 11:40

14 grudnia posiadacze Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4, Xboksach One i PC będą mogli pobrać darmową aktualizację, która wprowadzi łowcę potworów na nową generację. Do tematu braku drastycznych udoskonaleń w jakości oprawy odniósł się jeden z pracowników studia, który pracował nie tylko przy trzeciej części tytułu czy dodatku, ale współtworzył Cyberpunka 2077.

Dwa dni temu CD Projekt RED odsłoniło ostatnie karty dotyczące next-genowej wersji trzeciej przygody Geralta. Deweloperzy nie próżnowali, wprowadzając do produkcji przeróbki w kamerze, sterowaniu, interfejsie użytkownika, poprawki w misjach, międzyplatformowe postępy, zawartość nawiązującą do serialu Netflixa (w tym wyśmiewane zbroje nilfgaardzkich żołnierzy) oraz przede wszystkim wizualne zmiany, wśród których nie zabrakło dopieszczenia tekstur, roślinności oraz wykorzystania ray tracingu, FSR 2.1 i wsparcia dla DLSS 3.

Aktualizacja do Wiedźmin 3: Dziki Gon wywołała niemałe poruszenie wśród graczy. Choć gra jest już na rynku od kilku ładnych lat, posiada spore grono sympatyków, dla których wprowadzenie usprawnień i wykorzystanie możliwości konsol obecnej generacji jest ważnym momentem. Oczywiście, gdy tylko CD Projekt RED pokazał efekty swoich prac, rozgorzała dyskusja na temat braku znaczących różnic – przede wszystkim w oprawie wizualnej.

Do kwestii nawiązał Miles Tost, główny projektant poziomów w CD Projekt RED, którzy przyznał, że wielu odbiorców nie dostrzega wprowadzonych ulepszeń w produkcji, a to spory komplement. Jak pokazuje jednak wykorzystane ujęcie historia Białego Wilka doczekała się szeregu modyfikacji i obecnie będzie prezentowała się znacznie ładniej. W wielu przypadkach wśród graczy dominuje jednak nostalgia, dzięki której zapominają oni, jak naprawdę wyglądał tytuł CD Projektu debiutujący w 2015 roku.

„Ludzie widzą NGU #Witcher3 i myślą, że wygląda on tak jak go zapamiętali. To ogromny komplement!

Zdjęcie porównawcze dzięki uprzejmości /u/Moon_Devonshire”

Zachęcamy Was do zapoznania się z ostatnim porównaniem ukazującym next-genową wersję Wiedźmina 3.

Źródło: Twitter: tostspender

Komentarze (106)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper