Autorzy Gotham Knights szykują wielką konsolową grę AAA. Oferty pracy zdradzają plany WB Games Montreal

News
1451V
Gotham
Bartosz Dawidowski | 25.11, 11:14

Pojawiają się już pierwsze przecieki na temat nowego projektu kanadyjskiego zespołu WB Games Montreal, autorów Gotham Knights.

Studio współtworzące ze Splash Damage Batman: Arkham Origins i odpowiedzialne za niedawno wprowadzone na rynek Gotham Knights już działa nad kolejnym, dużym projektem. Na to wskazuje ogłoszenie z ofertą pracy, które pojawiło się na oficjalnej stronie WB Games Montreal.

Rzeczona oferta pracy skierowana jest do „osób z minimum 6-letnim doświadczeniem w tworzeniu gier i przynajmniej z jedną wydaną grą AAA”. Firma podkreśla też, że szuka ludzi, którzy „pracowali wcześniej z Unreal Engine i multiplayerową, sieciową architekturą”, którzy mieliby „tworzyć oprawę dla nadciągającego tytułu konsolowego klasy AAA”.

Studio szuka obecnie deweloperów, którzy objęliby m.in. stanowisko programistów gameplayu i grafików koncepcyjnych. Wiele wskazuje na to, że WB Games Montreal pracowało od pewnego czasu równolegle nad innym projektem, oprócz Gotham Knights. Serwis VGS wspominał już w listopadzie 2021 roku, powołując się na swoje źródła, że ekipa rozpoczęła pracę nad drugim, nieujawnionym dziełem. Wspomniane ogłoszenia wskazują, że może chodzić o grę AAA nastawioną na rozgrywkę w multiplayerze.

Niestety ostatnio wydane Gotham Knights raczej nie spełniło pokładanym w tym projekcie nadziei. Projekt otrzymywał nawet tak niskie oceny jak 4/10, o czym pisaliśmy w tym newsie.

Źródło: https://exputer.com/news/industry/gotham-knights-aaa-console-multiplayer-title/ https://wbgamesmontreal.com/jobs/r000060206/

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper