Twórca The Callisto Protocol reaguje na krytykę graczy. „Nie blokujemy żadnych elementów”

Gry
2610V
The Callisto Protoco
Iza Łęcka | 24.11.2022, 11:45

Glen Schofield odpowiedział na zarzuty społeczności dotyczące Przepustki Sezonowej do The Callisto Protocol. Pomysł wprowadzenia nowych animacji śmierci głównego bohatera zrodził szereg nieprzychylnych komentarzy odbiorców, dla których jest to sposób na łatwy zarobek.

Część graczy skarżyło się w mediach społecznościowych, że deweloperzy reklamowali The Callisto Protocol sekwencjami efektownych animacji, tymczasem dostęp do wybranych ujęć uzyskamy tylko dzięki Przepustce Sezonowej. Opinie były na tyle negatywne, że do sprawy odniósł się szef Striking Distance Studios. Schofield podkreślił, że cała zapowiedziana zawartość nie została jeszcze stworzona, a projekt zostanie zrealizowany dopiero w nowym roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Żeby było jasne: nie blokujemy żadnych elementów głównej gry z myślą o przepustce sezonowej. Nawet nie rozpoczęliśmy jeszcze prac nad tą zawartością. To wszystko nowe rzeczy, nad którymi będziemy pracować w nowym roku. Fani prosili o JESZCZE WIĘCEJ śmierci, więc traktujemy to jako priorytet w przyszłym roku”.

Nie od dzisiaj wiemy, że deweloperzy mają chrapkę na rozbudowę historii rozgrywającej się w więzieniu Black Iron – główny twórca gry już wcześniej wspominał, że horror może otrzymać kontynuację. Najbliższe miesiące upłyną jednak pod znakiem wsparcia pierwszej odsłony, a czas po premierze będzie zarezerwowany na ostatnie poprawki i naprawę pewnych pojawiających się niedoróbek. Dopiero w styczniu ekipa przystąpi do kreowania nowości, jakie będą debiutować przez cały 2023 rok.

Przed Striking Distance Studios nie lada wyzwanie – przyszłość produkcji będącej całkowicie nową marką zależy od osiągnięcia odpowiednio wysokich wyników i należytego rozgłosu. Niebawem przekonamy się, jak The Callisto Protocol oceniają recenzenci.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: Glen A. Schofield

Komentarze (98)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper