Postal 3 znika ze Steam. Studio Running with Scissors: „Przynajmniej ludzie nie będą już kupować tego śmiecia”

Po szeregu perturbacji wydana w 2011 roku odsłona serii Postal dokonała żywota na platformie Valve i nie można jej już kupić. Deweloperzy ze studia Running with Scissors jednak nie żałują takiego obrotu spraw, gdyż efekt prac ekipy Trashmasters ich nie satysfakcjonował.
Debiutująca w 1997 roku marka Postal od początku wzbudzała liczne kontrowersje i negatywne emocje wśród odbiorców – zakaz dystrybucji produkcji w kilku krajach na świecie tylko wpływał na ogólny rozgłos pozycji. Pomimo licznych niedoróbek w warstwie technicznej dwie pierwsze gry serii miały jednak oddanych sympatyków, wśród których Postal 3 nie cieszył się dobrą sławą.
Ekipa Running with Scissors niedawno poinformowała, że produkcja znika ze Steam. Głównym powodem usunięcia Postal 3 są kłopoty w systemie zabezpieczeń gry (DRM), choć studio nie ukrywa, że niemały wpływ na tak jednoznaczną decyzję miał także ogólny słaby stan produkcji.




W oficjalnej wiadomości w mediach społecznościowych deweloperzy podkreślili, że przed usunięciem z platformy chcieli jeszcze umożliwić darmowe pobranie tytułu użytkownikom, jednakże z różnych względów było to niemożliwe. Cieszy ich jednak, że nikt nie będzie już miał okazji, by zdobyć produkcję:
„W związku z problemami z DRM w Postal 3 i ogólną tandetą samej gry, oficjalnie nie jest ona już sprzedawana na Steam. Nie mieliśmy kontroli nad stroną, więc nie mogliśmy uczynić jej darmową zanim zaczęły się problemy z DRM.
Przynajmniej ludzie nie będą już kupować tego śmiecia! #POSTAL3”.
With Postal 3's DRM issues and overall shittiness of the game itself, the game is officially no longer being sold on Steam.
— Running With Scissors (@RWSstudios) November 21, 2022
We didn't have control over the page, so we couldn't make it free before the DRM issues began.
At least people will no longer buy that trash!#POSTAL3 pic.twitter.com/eXnZi7UVon
Przypomnijmy, że Postal 3 nie mógł liczyć na zbyt dobre recenzje i w okresie debiutu posiadał średnią na poziomie 24 punktów (Metacritic). Z podobnym przyjęciem spotkał się wydany w kwietniu Postal 4: No Regerts, którego noty wynosiły średnio 36%