Avatar 2 na finałowym zwiastunie. To „najgorszy biznesowy przypadek w dziejach kina”

Filmy i seriale
35427V
Avatar 2
Iza Łęcka | 22.11, 07:00

James Cameron zaprasza entuzjastów dopracowanych wizualnie historii na „Avatar: Istota wody”. Po latach oczekiwania widowisko zostanie udostępnione wielkim ekranie w połowie grudnia, więc z tej okazji otrzymaliśmy ostateczny zwiastun produkcji, na którym nie brakuje nowych ujęć.

Po wielu latach oczekiwania „Avatar: Istota wody” zadebiutuje w kinach 16 grudnia 2022 roku, a główny twórca i reżyser już pracuje nad „Avatar 4”. Plany związane z rozwojem tego klimatycznego IP są ogromne, choć James Cameron nie ukrywa, że najnowszy film musi wygenerować gigantyczny wynik w box office, by projekt można było uznać za sukces.

W ostatnim wywiadzie z redakcją GQ, artysta stwierdził, że „Avatar: Istota wody” musi stać się 3-4 najbardziej dochodowym filmem w historii, by osiągnąć rentowność – w rezultacie opowieść powinna wygenerować ponad 2 mld dolarów, przebijając takie hity jak „Titanic”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” czy „Avengers: Wojna bez granic”.

Reżyser przyznał, że produkcja była „cholernie” droga w przygotowaniu i jego zdaniem jest to „najgorszy biznesowy przypadek w dziejach kina”. „Avatar: Istota wody” musiał zmierzyć się z masą „niekończących się problemów”, do których niewątpliwie należały jak najbardziej dopracowane efekty specjalne, ale autor ochoczo podjął się ich rozwiązania, co jego zdaniem właśnie odróżnia go od innych „utalentowanych filmowców”, którzy unikają przezwyciężania problemów – on je pokonuje i dlatego jego historie odnoszą sukcesy.

Źródło: YouTube.com / GQ

Komentarze (123)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper