Xbox walczy z tanimi zakupami z Argentyny i Turcji. Jedna z opcji została usunięta

News
7596V
Xbox logo
Iza Łęcka | 21.11, 09:20

Gigant z Redmond rozpoczyna walkę z graczami, którzy wykorzystywali funkcje Xboksów, by zdobywać znacznie tańsze produkcje na argentyńskim i tureckim Xbox Store. Od kilku dni możliwość „Kup jako prezent” jest już niedostępna – wiele na to wskazuje, że Amerykanie w końcu intensywniej przyglądają się łowcom okazji, którzy odsprzedawali tytuły w wyższych cenach.

Każdy z nas lubi okazje i akcje, dzięki którym można uzyskać coś w niższej cenie – społeczność graczy nie jest wyjątkiem, dlatego szereg producentów systematycznie zapewnia promocje czy darmowe produkcje do pobrania, które mają zachęcić kolejnych odbiorców do skorzystania z danej platformy. Tradycją stała się już inicjatywa Epic Games, od minionego tygodnia z okazji Black Friday możemy także zrobić zakupy w Microsoft Store i PS Store, wybierając spośród setek przecenionych tytułów.

Microsoft jednak coraz intensywniej przygląda się wszelkim opcjom, które umożliwiają społeczności kupno gier w znacznie niższych cenach. Nie od dzisiaj wiadomo, że w niektórych regionalnych sklepach ceny produkcji różnią się od reszty świata – do nich bez wątpienia należą takie kraje jak Argentyna i Turcja.

Od kilku dni na tureckim oraz argentyńskim Microsoft Store została zablokowana opcja „Kup jako prezent”. Najprawdopodobniej po dokładniejszych analizach dla pracowników korporacji stało się jasne, że wielu użytkowników wykorzystywało tę możliwość, by po zakupach w znacznie niższych kwotach odsprzedawać dalej kody.

Jak zobaczycie na poniższym przykładzie, Wiedźmin 3: Dziki Gon już w obecnie trwającej promocji kosztuje 25,99 zł, natomiast w Argentynie został wyceniony na 89,80 peso, czyli po przeliczeniu zaledwie ok. 2,52 zł. Dla użytkowników, którzy zajmowali się tego typu transakcjami, zysk był więc całkiem spory.

Oczywiście, Xbox już od dłuższego czasu wprowadzał pewne ograniczenia dotyczące opcji „Kup jako prezent” – jak chociażby limit w wysokości 10 kupionych tytułów w ciągu 2 tygodni czy możliwość kupienia tylko dwóch egzemplarzy konkretnej gry. Wydaje się jednak, że skala procederu była na tyle duża, że usunięcie opcji wydawało się niezbędne. Jak na razie nie wiadomo, czy jest to rozwiązanie czasowe, bądź też producent zdecyduje się przywrócić funkcję.

Wiedźmin 3 dziki gon na xbox store

Źródło: SomosXbox

Komentarze (248)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper