Jason David Frank nie żyje. Aktor znany z Power Rangers miał zaledwie 49 lat

Filmy i seriale
2100V
Jason David Frank
Iza Łęcka | 21.11, 08:18

Amerykański aktor filmowy i telewizyjny oraz zawodnik mieszanych sztuk walki, którego Polacy poznali jako Zielonego Wojownika z „Power Rangers”, zmarł. Jason David Frank odszedł, mając zaledwie 49 lat.

Jason David Frank nie mógł pochwalić się zbyt rozbudowaną karierą i występami w znakomitych produkcjach od najgłośniejszych twórców działających w Hollywood, ale fani „Power Rangers” poznali go jako Tommy'ego Olivera – Zielonego, a później Białego Rangera. Aktor początkowo starał się o rolę Czerwonego Wojownika, lecz dopiero drugi casting otworzył mu drogę do kariery.

Wczoraj media informowały o nagłej śmierci aktora. Według udostępnionych informacji Jason David Frank popełnił samobójstwo.

Aktor występował jako Zielony i Biały Wojownik w „Mighty Morphin Power Rangers” (1993–1996), następnie przywdział czerwony strój, w którym pracował na planach kilku produkcji: „Power Rangers Zeo” (1996) i „Power Rangers Turbo” (1997). W 2004 roku wystąpił jako Czarny Wojownik w serii „Power Rangers Dino Grzmot”.

Entuzjaści wirtualnej rozgrywki usłyszeli jego głos w trzech grach z serii Power Rangers – Mighty Morphin Power Rangers: The Movie, Power Rangers Dino Thunder oraz Power Rangers: Battle for the Grid. Jason David Frank miał na swoim koncie cztery wygrane w amatorskim MMA oraz jedno zwycięstwo w profesjonalnej walce.

Walter Jones, który wcielał się w bojownika ubranego w czarny kombinezon, nie ukrywał smutku w związku ze stratą znanego członka ekipy:

„Był inspiracją dla tak wielu ludzi. Będzie nam go tak bardzo brakowało. To takie smutne, że tracimy kolejnego członka naszej rodziny Rangerów”.

Źródło: TMZ

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper