God of War Ragnarok pod ostrzałem PETA. Organizacja chce „trybu PETA”, który usunie przemoc wobec zwierząt

News
3710V
God of War Ragnarok
Wojciech Gruszczyk | 18.11, 13:58

Nie musieliśmy długo czekać na reakcję PETA dotyczącą God of War Ragnarok. Organizacja zajmująca się ochroną zwierząt wzywa deweloperów Sony do zmiany najnowszej przygody Kratosa. Twórcy zostali poproszeni o stworzenie „trybu PETA”.

PETA systematycznie próbuje wykorzystać gry, by przypomnieć o swoim istnieniu szerokiej publice i organizacja wspominała między innymi o weganizmie w Elden Ring, skrytykowała „Wiedźmina” od Netflix czy też miała spore zastrzeżenia dotyczące Far Cry 6.

Grając w God of War Ragnarok zastanawiałem się, ile będziemy musieli czekać na reakcję organizacji i PETA opublikowało wiadomość, w której wspomina o ciekawym nawiązaniu.

Organizacja PETA tym razem zareagowała na wydarzenia z God of War Ragnarok i prosi o stworzenie trybu, dzięki któremu Kratos mógłby oszczędzić życie różnym zwierzętom napotkanym na swojej drodze:

„@FiveTacey Chłopcze, to zupełnie jak z Grey Wolf Sif. Prosimy @SonySantaMonica, by przygotowało „tryb PETA”, dzięki któremu w #GodofWarRagnarok można będzie grać bez przemocy wobec zwierząt!”.

Biorąc pod uwagę wydarzenia... jest to raczej niemożliwe. Kratos podczas swojej najnowszej przygody walczy z wieloma zwierzętami i część pojedynków to duże fabularne wydarzenia, które trudno będzie „usunąć” z produkcji. Jest to jednak dość ciekawe, że PETA ponownie zareagowało na produkcję z naszej branży. 

Źródło: Eurogamer

Komentarze (169)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper