Elden Ring ma zachęcać do weganizmu. PETA wykorzystuje hit From Software

Gry
1954V
Elden Ring go vege
Wojciech Gruszczyk | 11.03.2022, 14:00

PETA nie zapomina o grach wideo i choć często organizacja atakuje gry wspominając o okrucieństwie związanym z cyfrowymi zwierzętami, to tym razem przedstawiciele People for the Ethical Treatment of Animals wpadli na ciekawy pomysł. Elden Ring ma zachęcać graczy do weganizmu.

PETA w zeszłym roku skrytykowała „Wiedźmina” Netflixa oraz zareagowała na rozgrywkę z Far Cry 6, ale tym razem organizacja postanowiła w inny sposób podejść do tematu gier. Firma nie wspomina, że w produkcji From Software znajdują się konie, które możemy zabijać, a... Zachęca do szanowania i odpowiedniego podchodzenia do zwierząt na Ziemiach Pomiędzy.

„Powstań, Zmatowieńcze i daj świadectwo niesamowitym zwierzętom z Ziem Pomiędzy!

Oto 5 najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić w #ELDENRING”.

PETA tym razem nie atakuje gry za nieodpowiednie ukazanie zwierząt, nie narzeka na deweloperów, a po prostu wykorzystuje okazję, by przypomnieć o swoim istnieniu i zachęcić graczy do dobrego traktowania przykładowo wilków. Nie jestem pewien, czy działanie ma większy sens i czy organizacja osiągnie założone cele, ale na pewno trzeba zwrócić uwagę na pomysłowość przedstawicieli People for the Ethical Treatment of Animals.

Pracownicy w naprawdę dobry sposób potrafią wykorzystać aktualne trendy czy też popularne produkcje, by przypomnieć o swoim działaniu. Trudno nie odnieść wrażenia, że często PETA w dość nietypowy sposób reaguje na gry, ale przynajmniej organizacja potrafi zadbać o rozgłos.

Źródło: Gamingbible

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper