The Callisto Protocol doczekało się sporej pomocy. Strinking Distance Studios mogło liczyć na wsparcie Sony

Gry
917V
The Callisto Protocol
Iza Łęcka | 17.11.2022, 13:10

Glen Schofield zebrał pod sztandarem Strinking Distance Studios bardzo doświadczoną ekipę deweloperów, którzy niebawem będą mogli świętować premierę swojego pierwszego horroru. Okazuje się, że swoją cegiełkę do projektu dołożył także zespół Sony.

The Callisto Protocol już od pierwszej zapowiedzi intrygowało entuzjastów przerażających historii. Gracze znający spore portfolio Schofielda oraz jego ogromny wkład w rozwój takich marek jak Call of Duty czy Dead Space mają niemałe oczekiwania wobec nowej gry przedstawiającej losy Jacoba Lee. Zresztą, wielokrotnie ekscytację podkręcały materiały promocyjne bazujące na znakomicie przygotowanych, brutalnych ujęciach oraz wstawkach filmowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

W procesie produkcji nieocenione okazało się wsparcie ze strony jednego z zespołów PlayStation. Mowa o Visual Arts Services Group, czyli studiu produkcyjnym specjalizującym się w animacji, sztuce, prewizualizacji, tworzeniu postaci, nagrywaniu sesji motion capture oraz wspieraniu innych zespołów. Od wielu lat grupa współpracuje z uznanymi ekipami japońskiego producenta – Naughty Dog, Santa Monica Studios czy Guerrilla Games.

Wszystkie niezbędne ujęcia do Callisto Protocol były robione wspólnie ze specjalistami z Visual Arts Services Group, natomiast były szef studia, Michael Mumbauer, podkreślił, iż kooperacja była o wiele bardziej okazała i nie ograniczała się tylko do nagrywania sesji motion-capture. Efekty ich prac będą również dostrzegalne we fragmentach prezentujących najważniejsze dla fabuły momenty.

„Nie chodziło tylko o wykorzystanie studia mocap. Oni wnieśli spory wkład we wstawki filmowe i nie tylko. To będzie petarda”.

Nie mogę się już doczekać, aż na własnej skórze przekonam się o pomysłowości deweloperów. The Callisto Protocol zadebiutuje już 2 grudnia.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: PushSquare

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper