ArcheAge 2 na efektownym pierwszym zwiastunie. Koreańczycy ulepszają koncepcję

News
403V
ArcheAge 2
Iza Łęcka | 17.11, 14:14

XLGames i Kakao Games podzielili się pierwszymi ujęciami ze swojego nowego projektu MMORPG. Kolejna odsłona ArcheAge będzie czerpać z oryginału, jednakże deweloperzy zapowiadają wiele usprawnień.

W 2014 roku koreańskie studio wypuściło na rynek ArcheAge, które bazowało na wielu założeniach znanych z najpopularniejszych pozycji należących do gatunku MMORPG. W nieustająco zmieniającej się krainie przedstawiciele czterech ras regularnie stawali ze sobą w szranki, a po osiągnięciu odpowiedniego poziomu twórcy dopuszczali walki również z przyjacielskimi frakcjami. Przyszedł jednak czas na następną część produkcji – druga odsłona została zapowiedziana w 2020 roku, lecz od tego czasu studio nie dzieliło się żadnymi większymi ogłoszeniami. Cisza została przerwana niedawno.

ArcheAge 2 jest tworzone na silniku Unreal Engine 5 i będzie koncentrować się na okresie, kiedy Auroria została odkryta. Gra skupi się na bardziej osobistych przygodach i historiach, a jednym z kluczowych elementów będzie odkrywanie i rozwiązywanie tajemnic starożytnej cywilizacji, która była zapomniana przez tysiące lat.

Deweloperzy planują udoskonalić handel oraz funkcje mieszkań, dzięki którym śmiałkowie otrzymają możliwość tworzenia własnych schronień i miast wspólnie z członkami gildii.

„Skupiamy się przede wszystkim na walce pełnej akcji, jak również na produkcji wciągającej fabuły. Zamierzamy stworzyć oprawę wizualną klasy AAA na silniku Unreal Engine 5 i zaoferować nieliniową, opartą na progresji, płynną rozgrywkę w otwartym świecie”.

Producentem wykonawczym Arche Age 2 jest Jake Song, który w trakcie prezentacji potwierdził, że gra zadebiutuje nie tylko na komputerach osobistych, ale również na konsolach. Sympatycy marki muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem premiera jest zaplanowana dopiero na 2024 rok.

Źródło: WccfTech

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper