PS VR2 cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce? W USA skalperzy sprzedają sprzęt za blisko 5000 zł

News
2421V
PS VR2 / PlayStation VR 2
Iza Łęcka | 16.11, 07:00

Sony rozpoczęło zbieranie zamówień przedpremierowych na PlayStation VR2 i dość szybko okazało się, że nawet w Polsce nowa generacja gogli wirtualnej rzeczywistości cieszy się sporą popularnością. Pierwszy sklep poinformował, iż nie posiada już wolnych sztuk standardowego wydania.

Machina ruszyła – po ujawnieniu najważniejszych informacji dotyczących premiery PS VR2 japoński producent uruchomił możliwość wcześniejszego zamówienia nowego modelu. Sprzęt nie należy do najtańszych zakupów, bowiem w polskich sklepach został wyceniony na około 2999 złotych, jednakże RTV Euro AGD już potwierdziło, że nie posiada przygotowanych przez PlayStation gogli VR w sprzedaży – chętni gracze mogą sięgnąć jedynie po droższe wydanie.

PlayStation VR 2 wyprzedane

PlayStation VR2 wciąż jeszcze można zamówić między innymi w sklepach Neonet czy MediaExpert, lecz wcześniej przytoczona sieć przystąpiła jako pierwsza do zbierania preorderów. Zainteresowanym klientom pozostaje więc szukać innych ofert.

Bez większych zaskoczeń sytuacja prezentuje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie nowy model jest dostępny wyłącznie za pośrednictwem PlayStation Direct. Gracze zamawiają więc gogle, a następnie... dodają oferty na eBay, odpowiednio zwiększając ich cenę. Produkt Sony już teraz jest sprzedawany nawet za 1100 dolarów (ok. 4961 zł).

PlayStation VR 2 USA

Ujawnienie ceny PlayStation VR2 spotkało się z niemałych wzburzeniem i krytyką wśród części graczy, tymczasem start zamówień przedpremierowych i ich popularność są jasnym sygnałem, że entuzjaści wirtualnej rozgrywki chętnie sięgną po nowy model gogli. Przypomnijmy, że Sony wczoraj ujawniło cenę gier first-party na PS VR2.

Źródło: Euro RTV AGD / Ebay.com

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper