God of War Ragnarok ma zabawny Easter Egg. Mimir wspomina o zapomnianej grze Sony i podbojach Kratosa

News
1492V
God of War Ragnarok
Wojciech Gruszczyk | 15.11, 20:08

W weekend Kajetan wspomniał o różnych występach Kratosa, który choć jest bogiem wojny w grach z serii God of War, to postać pojawiła się już w różnych produkcjach. Twórcy z Santa Monica Studio doskonale o tym pamiętali i wykorzystali sytuację do jednego z Easter Eggów.

W God of War Ragnarok znalazły się odwołania do wielu gier PlayStation Studios, ale okazuje się, że deweloperzy postanowili w ciekawy sposób upamiętnić również wizytę Kratosa w jednej z zapomnianych produkcji Sony.

[UWAGA NA POTENCJALNY SPOILER]

W trakcie podróży Mimir często rozmawia z Kratosem, a podczas jednej dyskusji towarzysz przypomina bogowi wojny i również graczom o „turnieju”, w którym wziął udział główny bohater serii God of War.

Mimir: „Bracie, słyszałem wiele opowieści o twojej ojczyźnie, ale słyszałem też, że kiedyś walczyłeś w turnieju”

Kratos: „Walczyłem w wielu turniejach”

Mimir: „Ale w tym konkretnym.... Słyszałem, że stoczyłeś bitwę z bestiami, łotrami, księżniczkami, nieumarłymi, robotami i największym muzykiem w historii. To nie jest... to nie jest prawda, prawda?”

Kratos: „Nie chciałbym o tym mówić”.

Jest to oczywiście nawiązanie do PlayStation All-Stars Battle Royale, czyli zapomnianym IP Sony, który pozwolił graczom uczestniczyć w pojedynkach pokroju Super Smash Bros., ale w tym wypadku gracze mogli wcielać się w postacie z gier PlayStation.

Co jednak ciekawe, Mimir wspomina o „największym muzyku w historii” i prawdopodobnie takimi słowami został określony PaRappa the Rapper, który obok Kratosa znalazł się w zestawie wojowników PlayStation All-Stars Battle Royale.

Źródło: VGC

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper