Project LLL to pierwsza gra z „nowego gatunku”. Studio planuje zrewolucjonizować shootery

News
2725V
Project LLL
Iza Łęcka | 14.11, 11:32

NCsoft, znane z rozwijania serii Lineage oraz Guild Wars, podzieliło się prezentacją zupełnie nowego IP łączącego założenia kilku gatunków. W 2024 roku poprzez Project LLL deweloperzy chcą skraść serca fanów shooterów. Pierwsze ujęcia intrygują.

Produkcje NCsoft od lat cieszą się sporą popularnością, jednakże południowokoreańskie studio pragnie iść o krok dalej i rozszerza portfolio o całkowicie nową markę. Tym razem zespół zaoferuje produkcję łączącą strzelanie w otwartym świecie, lecz nie będzie to typowy looter shooter czy kolejny battle royale:

„Chcieliśmy stworzyć nowy gatunek, który jest zupełnie inny niż popularne ostatnio looter shooter czy battle royale. Chcemy stworzyć nowy rynek, który jest ekskluzywny dla NC z nowym IP, które zawiera słowa kluczowe 'shooter', 'MMO' i 'open world'. Rozwijamy projekt łączący różne style gry i elementy z poprzednich gier NC i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się z naszą społecznością zajawką” – zapowiedział prowadzący projekt Seeder Jaehyun Bae.

Project LLL, jako pozycja rozwijana na Unreal Engine, będzie odznaczać się „rozległym, otwartym światem, w którym ponad 30 km powierzchni ziemi zostało płynnie połączone w jedno środowisko”.

Deweloperzy, kreując świat gry, inspirowali się powieściami „Fundacja”, „Diuna” oraz twórczością Philipa K. Dicka, a tak głośne pozycje jak „Blade Runner”, „Pamięć absolutna” czy „Człowiek z Wysokiego Zamku” pomogły w podjęciu tematów związanych z technologią, ludzką sprawiedliwością i historią alternatywną.

„LLL to gra sci-fi, ale można ją również postrzegać jako grę podpadającą pod podgatunek historii alternatywnej. Dzieje się w świecie, który rozpoczął się od pomysłu, że historia, którą znamy, rozwijała się inaczej za sprawą konkretnego wydarzenia w przeszłości. W LLL zdewastowany Seul, X-wieczne Cesarstwo Bizantyjskie i XXIII wiek mieszają się w tym samym lore” – wyjaśnił Bae.

Project LLL doczekał się rozbudowanej prezentacji, jednakże na premierę przyjdzie nam zaczekać do 2024 roku. Tytuł zmierza na konsole i komputery osobiste.

Źródło: Gematsu

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper