Twitter nie przetrwa? Elon Musk ostrzega pracowników platformy przed bankructwem

Technologie
3838V
Twitter i Elon Musk
Iza Łęcka | 11.11, 07:03

Wiele na to wskazuje, że Elon Musk nie spodziewał się aż takich trudności na samym początku swojego przewodzenia popularnym serwisem społecznościowym. Coraz więcej mówi się o odejściu kolejnych ważnych osób odpowiedzialnych za serwis, tymczasem nowy szef ostrzegł pracowników przed upadłością Twittera.

Pod koniec października Twitter został oficjalnie kupiony przez amerykańskiego miliardera – tym samym przystąpił on do zdecydowanej zmiany strategii firmy, koncentrując się na jak największym potencjale finansowym platformy i zwolnieniach, które nie ominęły najważniejszych stanowisk (prezesa, dyrektora finansowego, szefa polityki prawnej, zaufania i bezpieczeństwa oraz radcę prawnego). W minionym tygodniu pracę straciło 3700 pracowników – część z nich jednak już po kilku dniach była proszona o powrót do obowiązków.

Twitter przechodzi swoistą rewolucję, którą zauważają także reklamodawcy – ta chaotyczna próba wprowadzenia udogodnień nie pozostaje jednak bez reakcji. Rozważenie wprowadzenia opcji płatnego oglądania materiałów czy wdrożenie opłacanych weryfikacji ,które jak dotąd było jednym z priorytetowych zadań, zostało dostrzeżone. Podobno wiele firm wstrzymało wykupowanie reklam, oczekując na dalsze działania – również te skupiające się na poluźnieniu zasad weryfikacji szerzenia dezinformacji czy głoszenia mowy nienawiści.

W trakcie środowego panelu dla reklamodawców Musk wspólnie z tymczasowym szefem reklamy oraz szefem zaufania i bezpieczeństwa Twittera mieli uspokajać przedstawicieli przedsiębiorstw. Jednocześnie miliarder podkreślił, że serwis będzie wyłącznie źródłem prawdziwych, rozrywkowych i interesujących treści, a wszystkie konta zaangażowane w dezinformacje będą otrzymywać bany. Subskrypcje są najważniejszą częścią biznesplanu – mają bowiem przynieść odpowiednio wysoki zysk. Bez większych przychodów platformie społecznościowej grozi kryzys.

„Bez znaczących przychodów z subskrypcji, istnieje duża szansa, że Twitter nie przetrwa nadchodzącego spowolnienia gospodarczego” - przekazał w pierwszej oficjalnej wiadomości do zatrudnionych nowy szef.

Pracownicy Twittera otrzymali informację, o najważniejszym zadaniu, czyli wstrzymaniu spamu bądź trolli wykorzystujących zweryfikowane konta. W obliczu ogromnych zwolnień nie wiadomo jednak, czy serwis jest w stanie zrealizować cel. Jak informuje redakcja Axios, coraz więcej mówi się także o odejściach głównych, obecnych przedstawicieli firmy, w tym Yoela Rotha, starszego dyrektor Twittera ds. zaufania i bezpieczeństwa.

Źródło: Wirtualne Media, Axios

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper