Harry Potter faktycznie powróci jako serial? HBO jest „bardzo zaangażowane” w rozwój IP

Filmy i seriale
1499V
Harry Potter i Przeklęte Dziecko doczeka się ekranizacji? CEO WarnerMedia zapowiada rozwój uniwersum
Wojciech Gruszczyk | 10.11, 16:31

Harry Potter to jedno z wyjątkowych IP, które wciąż nie zostało wykorzystane przez platformy SVOD. Widzowie mogą zobaczyć filmy, jednak od dawna pojawiają się plotki dotyczące opracowania seriali rozbudowujących uniwersum J.K. Rowling.

Redakcja Variety przedstawiła ciekawy tekst dotyczący działań Warner Bros. Discovery, które jak wiadomo na przestrzeni miesięcy usunęło kilka dobrze zapowiadających się produkcji. Nad HBO Max Originals czuwa Sarah Aubrey, która nie ukrywa, że zmiany są trudne, to jednak szefowa działu treści własnych potwierdza nadejście wielu ciekawych projektów.

Sarah Aubrey wspomina o między innymi serialowym prequelu „It” zatytułowanym „Welcome to Derry”, który jest podobno pełny „szalonych strachów” czy też przypomniała o wcześniej zapowiedzianych „The Penguin”, „Diuna: The Sisterhood” oraz „Green Lantern”.

Na końcu tekstu pojawia się jednak bardzo ciekawy teaser – Sarah Aubrey potwierdza, że trwają rozmowy na temat przyszłości IP Warner Bros. i przedstawicielka korporacji wspomina o świecie czarodziejów:

„[...] rozmawiamy o przyszłości WB IP, takich jak „Harry Potter” („Jesteśmy bardzo zaangażowani w tworzenie nowych treści dla tych fanów i zastanawiamy się, co dalej”)”.

Już wcześniej pojawiło się sporo plotek, według których Warner Bros. Discovery chce wykorzystać siłę marki „Harry Potter”, by przygotować opowieści – nowy prezes miał nawet w tej sprawie spotkać się z J.K. Rowling.

Nie brakuje głosów, że wspomnienie o IP czarodziejów nie jest przypadkowe, a w przyszłości powinniśmy otrzymać konkretne zapowiedzi.

Źródło: Variety

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper