Harry Potter może powrócić. Szef Warner Bros. chce nowych produkcji w uniwersum

Filmy i seriale
994V
Harry Potter - która część była najlepsza? Na HBO Go pojawiły się wszystkie odsłony
Wojciech Gruszczyk | 19.05, 13:14

„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a” nie podbiło kin, ale Warner Bros. nie zamierza zrezygnować z uniwersum J.K. Rowling. David Zaslav chce spotkać się z pisarką, by przygotować nowe produkcje ze świata czarodziejów.

Warner Bros. połączyło się z Discovery, a nowym szefem gigantycznej korporacji został David Zaslav. Dyrektor generalny ma wielkie plany i jednym z jego pierwszych projektów może okazać się Harry Potter.

Wall Street Journal donosi, że David Zasla chce stworzyć dla HBO Max produkcje związane z Harrym Potterem. To właśnie z tego powodu CEO w najbliższych tygodniach spotka się z J.K. Rowling w celu omówienia potencjalnych projektów.

Sytuacja jest na pewno z jednej strony zaskakująca, ponieważ „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a” zarobił zaledwie 379 mln dolarów (przy budżecie 200 mln dolarów) i to najgorzej zarabiająca produkcja w całym uniwersum – poprzednie „Fantastyczne zwierzęta” zarobiły kolejno 648 mln dolarów (2 część) i 811 mln dolarów (1 część).

Trzeba jednak pamiętać, że Harry Potter to marka, którą trudno pozostawić w spokoju i w zasadzie dziwne, że nadal nie powstały seriale, które mogłyby powiększyć wiedzę fanów. Potencjał jest bez wątpienia ogromny i na pewno z najdzie się wielu chętnych na poznanie przygód czarodziejów. 

Źródło: IGN

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper