PS5 Slim w 2023 roku? Nowy model PlayStation 5 ma otrzymać „znaczące zmiany w wyglądzie”

Plotka
6643V
PS5 logo czarne
Wojciech Gruszczyk | 07.11, 14:12

Sony w następnych miesiącach zwiększy dostawy PlayStation 5, ale bardzo możliwe, że korporacja już finalizuje projekt nowego PS5. Według najnowszego przecieku – PS5 Slim trafi na rynek w przyszłym roku.

Powraca temat nowego PlayStation 5, ale pierwszy raz konsola została nazwana „PS5 Slim”. O urządzeniu informuje Staffan Ulmert z TheLeak.co, który otrzymał wiadomość o „mniejszej, przeprojektowanej wersji”... choć oficjalnie urządzenie niekoniecznie musi być określone słowem „slim”. 

Sony ma pracować nad nową wersją PlayStation 5, która otrzyma „znaczące zmiany w wyglądzie zewnętrznym”. 

„Ta nadchodząca wersja ma nowy projekt ze znaczącą zmianą w wyglądzie zewnętrznym. Nasze źródło twierdzi, że ta nowa "odchudzona" wersja wykorzystuje obróbkę die-shrink, która zmniejsza rozmiar konsoli, na tyle, by zatwierdzić nowy projekt Sony. Wykorzystuje mniej energii, a więc działa chłodniej. Jest też przez to lżejsza”.

Zdaniem dziennikarza, Sony chce także sprawić, by gracze mogli ustawić konsolę bez podstawki, co może potwierdzać, że firma zamierza w mocny sposób odejść od aktualnego designu.

Nowe PlayStation 5 będzie nie tylko mniejsze, ale nowy rozmiar i mniejsza waga wpłyną pozytywnie na obniżenie kosztów wysyłki oraz tworzenia. 

Produkcja mniejszego PS5 ma ruszyć w Q2 2023 roku (kwiecień-czerwiec) i trafi na rynek w Q3 2023 roku (lipiec-wrzesień). Z informacją w pewien sposób zgadza się Tom Henderson, który wcześniej informował o nowym modelu PS5 bez napędu:

„Wyciek z „theleak (dot) co” sugerował, że PS5 Slim zostanie wydany w trzecim kwartale 2023 roku.

Jestem pewien, że to PlayStation 5, o którym wcześniej informowałem, ponieważ ich produkcja i czas wydania idealnie pokrywają się z danymi o produkcji i sprzedaży, które mam”. 

Źródło: theleak

Komentarze (228)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper