Age of Empires IV i Age of Empires II: Definitive Edition oficjalnie na Xboksach. Znamy datę premiery

Gry
2231V
Age of Empires 4 w złocie. Deweloperzy podali szczegóły premiery gry Microsoftu
Wojciech Gruszczyk | 25.10.2022, 19:10

Microsoft rozpoczął Age of Empires 25th Anniversary od potwierdzenia dwóch plotek. W 2023 roku Age of Empires IV i Age of Empires II: Definitive Edition zadebiutują na Xboksach Series X|S. Pierwsza strategia z tej serii wyląduje na konsolach już w styczniu.

Microsoft wykorzystuje swój katalog i w przyszłym roku na Xboksach Series X|S zadebiutują dwie gry z serii Age of Empires. Na przyjemności musimy zaczekać jeszcze kilka tygodni, ale gracze mogą odliczać do pierwszej premiery.

Age of Empires II: Definitive Edition zadebiutuje na Xboksach Series X|S już 31 stycznia 2023 roku, a Age of Empires IV zostanie przeniesiony na konsole w 2023 roku. Aktualnie nie otrzymaliśmy konkretnego terminu premiery najnowszej gry, ale fani strategii czasu rzeczywistego mogą szykować się na przyjemną rozgrywkę.

„Słyszeliśmy wasze prośby i zgadzamy się, że teraz jest idealny czas — starzejemy się i zmierzamy do ery konsoli!

Age of Empires II: Definitive Edition i Age of Empires IV pojawią się na konsolach Xbox i xCloud w 2023 roku. Sprawdź zwiastun i zaznacz swój kalendarz! #AoE25”.

Jest to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ Microsoft rozpocznie 2023 rok od bardzo ciekawej premiery, a możemy mieć pewność, że to dopiero początek wielkich propozycji zmierzających na Xboksy w następnych miesiącach.

Microsoft potwierdził, że gracze będą mogli grać w Age of Empires na konsolach za pomocą kontrolerów lub myszki i klawiatury – w pozycji pojawi się nawet opcjonalny cross-play. W przypadku Age of Empires II: Definitive Edition gracze mogą liczyć na 40 aktualizacji, 83 mapy, 42 cywilizacje oraz 34 kampanie single-player.

Age of Empires IV i Age of Empires II: Definitive Edition zadebiutują na Xboksach, ale obie strategie będą również dostępne w Xbox Game Pass i Xbox Cloud Gaming.

Źródło: Xbox

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper