Silent Hill 2 Remake był prezentowany na silniku z gry! Polski horror ma zachwycać grafiką

Gry
1947V
Silent Hill 2 Remake
Wojciech Gruszczyk | 21.10.2022, 16:24

Na wydarzeniu Konami zaprezentowano pierwszy zwiastun Silent Hill 2 Remake i choć wielu graczy chwaliło materiał, to nie brakowało głosów, według których twórcy nie powinni skupiać się wyłącznie na pokazówce CGI. Okazuje się jednak, że cały zwiastun został przygotowany na silniku z gry.

Pierwszy zwiastun Silent Hill 2 Remake wzbudził wielkie zainteresowanie graczy, ponieważ Bloober Team wziął na warsztat jeden z najlepszych horrorów w historii gier. Tytuł w swoim czasie zachwycał atmosferą i gracze mają nadzieję, że polskie studio nie zawiedzie dostarczając ekscytującą historię, która będzie przeładowana odpowiednim klimatem.

Od prezentacji pojawiało się jednak ważne pytanie – czy my oglądaliśmy wyłącznie zwiastun CGI? Jak się okazuje – nie tym razem, ponieważ Silent Hill 2 Remake ma prezentować właśnie taką oprawę. Całość została przedstawiona na silniku z gry.

Świetną wiadomość potwierdził Tomasz Gawlikowski, dyrektor wydawniczy Bloober Team:

„Ludzie pytają, czy najnowszy trailer Silent Hill 2 to CGI?

Nie, to było na silniku UE5.

Tak właśnie ma wyglądać gra.

Jestem bardzo dumny z naszego zespołu i nie mogę się doczekać, kiedy gracze zobaczą SH2 w całej okazałości”.

Jest to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ możemy oczekiwać, że faktycznie Silent Hill 2 Remake będzie w pełni next-genową produkcją, która dosłownie zachwyci grafiką. Już wcześniej deweloperzy potwierdzili, że zamierzają pokazać moc Unreal Engine 5.

Po zapowiedzi mogliśmy także spojrzeć na pierwsze porównania, które pokazały, że Silent Hill 2 Remake zapewni duży progres względem pierwowzoru.

Źródło: Tomasz Gawlikowski

Komentarze (116)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper