Silent Hill 2 Remake z ulepszeniem „wielu aspektów rozgrywki”. Znamy szczegóły, funkcje PS5 i oglądamy ujęcia

Gry
2535V
Silent Hill 2 Remake
Iza Łęcka | 20.10.2022, 07:01

Bloober Team i Konami wspólnymi siłami przywrócą do życia Silent Hill 2. Remake gry został zapowiedziany na wczorajszym wydarzeniu Japończyków  – szykujcie się na wielki powrót przerażającej historii.

Deweloperzy odpowiedzialni za Silent Hill 2 Remake, podobnie jak autorzy zapowiedzianych Silent Hill: Ascension, Silent Hill F, Silent Hill Townfall i Return to Silent Hill, mają podchodzić z „wielką troską i szacunkiem do oryginalnej gry”.

Głównym celem krakowskiego studia było zachowanie wyjątkowej, mrocznej atmosfery Silent Hill 2, jednocześnie Bloober Team skupiło się na ulepszeniu „wielu aspektów rozgrywki”. Jedną ze znaczących zmian jest umiejscowienie kamery nad ramieniem bohatera – dzięki temu zabiegowi zespół chce „jeszcze bardziej zanurzyć graczy w grze”.

Silent Hill 2 Remake

Silent Hill 2 Remake otrzyma również przebudowany system walki, a współpraca z Team Silent oraz wykorzystanie skoku technologicznego, do jakiego doszło od czasu premiery pierwowzoru, pozwolą znacząco podkręcić grafikę – dzięki najnowocześniejszym sesjom motion capture zostanie opracowana „najlepsza mimika twarzy w historii serii i pokazany zostanie szeroki zakres emocji, nawet zanim postać wypowie choć jedno słowo”.

Horror jest tworzony na Unreal Engine 5, co pozwoli Bloober Team zachwycić użytkowników PlayStation 5 „wizualnie, dźwiękowo i sensorycznie”. Twórcy wykorzystują między innymi technologie Lumen (nowoczesne i dynamiczne oświetlenie) i Nanite (narzędzie do projektowania poziomów), by wznieść grafikę na „nowe, bardzo szczegółowe i realistyczne poziomy, jednocześnie podkręcając charakterystyczną dla gry nerwową atmosferę”.

Opracowując produkcję na PS5, nie można było zapomnieć o unikalnych funkcjach konsoli, dlatego Silent Hill 2 Remake zapewni dźwięk 3D, dzięki któremu dokładnie określimy, z której strony dociera dźwięk. Kontroler DualSense również zostanie wykorzystany – już The Medium (dostępne w PS Plus Extra!) jest dobitnym przykładem, jak deweloperzy kreatywnie podchodzą do haptycznych wibracji i adaptacyjnych triggerów.

Silent Hill 2 Remake

Silent Hill 2 Remake zaoferuje płynne doświadczenie bez żadnych ekranów wczytywania, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowego dysku SSD w PS5.

„Uzbrojeni w te technologie, mamy nadzieję uczynić Silent Hill 2 jeszcze bardziej wstrząsającym i niezapomnianym doświadczeniem dla starych i nowych fanów. Jesteśmy pewni, że uda nam się oddać sprawiedliwość temu kultowemu klasykowi i tchnąć nowe życie w rozgrywkę. Rezultatem końcowym będzie gra Silent Hill, która wygląda i brzmi lepiej niż cokolwiek, co pojawiło się przed nią. Choć prace nad grą nie dobiegły jeszcze końca, już teraz nie możemy się doczekać, aż fani będą mogli jej doświadczyć” – Mateusz Lenart, dyrektor kreatywny i główny projektant, Bloober Team.

W galerii poniżej znajdziecie szereg nowych screenów z Silent Hill 2 Remake.

Źródło: PlayStation

Komentarze (102)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper