Silent Hill 2 Remake olśni odbiorców? Pierwsze porównania prezentują nową jakość oprawy

Gry
2727V
Silent Hill 2 Remake vs Silent Hill 2
Iza Łęcka | 20.10.2022, 08:31

Po 21 latach od premiery na PlayStation 2 Bloober Team oficjalnie ogłosiło prace nad Silent Hill 2 Remake. Włodarze Konami podkreślają, że będziemy mieć do czynienia z pełnym odświeżeniem, o czym świadczą także świeżutkie materiały porównawcze. Deweloperzy udoskonalą i dopracują szereg znanych i przerażających scen.

Bloober Team podejmie się nie lada wyzwania. Twórcy z Krakowa dotychczas koncentrowali się na rozwoju własnych produkcji – A-Men, Basement Crawl, Brawl, seria Layers of Fear, Observer, The Medium – choć pamiętajmy, że już w 2019 roku do ich portfolio można było dołożyć sporą, międzynarodową serię. Blair Witch został dobrze przyjęty przez wielu odbiorców.

Wobec tak popularnej i kultowej marki oczekiwania są jednak znacznie większe. Blair Witch nie jest IP tak mocno osadzonym w grach, tymczasem Silent Hill to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii. W dodatku deweloperzy wzięli na warsztat prawdziwy klasyk – niewątpliwie oczekiwania społeczności fanów są ogromne. Gracze oczekują najwyższej jakości, a efekty prac krakowskiego studia mogą wpłynąć na ich dalsze powodzenie w biznesie.

Już teraz poznaliśmy masę szczegółów, a pierwszy zwiastun pokazał wiele znanych, klimatycznych ujęć, na podstawie których zostały przygotowane poniższe porównania. Polscy twórcy zapewniają, że nie tylko będą chcieli odtworzyć niepokojącą, gęstą atmosferę oryginału, lecz jednocześnie zaoferują współczesne doświadczenie.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (157)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper