Silent Hill oficjalnie powraca! Konami zaprasza na pokaz

Gry
4754V
Silent Hill
Iza Łęcka | 17.10.2022, 07:00

Po serii plotek i przecieków Japończycy oficjalnie zapraszają graczy na prezentację nowości związanych z marką Silent Hill. Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy zobaczyć przynajmniej jedną grę należącą do IP.

Od miesięcy możemy natknąć się na kolejne raporty oraz niepotwierdzone doniesienia dotyczące powrotu największych marek Konami. Mówi się, że przedsiębiorstwo planuje wrócić do realizowania wielkich projektów, a jednocześnie ochoczo udziela licencji na posiadane IP – czego efektem miałyby być kolejne stworzone gry.

W ostatnim czasie ponownie zrobiło się głośno o horrorze. Na naszym portalu informowaliśmy o pierwszej ocenie nieujawnionej jak dotąd pozycji oraz o wypowiedzi reżysera, który mówił o kilku projektach rozwijających historię. Teraz Konami przerwało milczenie – w najbliższą środę o godzinie 23:00 poznamy przyszłość Silent Hill:

„Czy w swoich niespokojnych snach widzisz to miasto?

Najnowsze aktualizacje dotyczące serii SILENT HILL zostaną ujawnione podczas transmisji #SILENTHILL w środę, 19 października, o godzinie 23:00”.

Japończycy odnieśli się do kwestii „aktualizacji”, więc wiele na to wskazuje, że możemy liczyć na więcej niż jedną zapowiedź. Jak na razie pod znakiem zapytania pozostaje, czy otrzymamy wyłącznie ogłoszenia dotyczące gier, lecz Masahiro Ito (twórca potworów z Silent Hill 1-3) oraz Akira Yamaoka (kompozytor związany z serią) podali dalej wiadomość na Twitterze i Instagramie.

Według plotek nad powrotem serii Silent Hill pracuje wiele zespołów. Japońska firma otrzymała możliwość stworzenia pełnoprawnej odsłony, Bloober Team podobno rozwija Silent Hill 2 Remake, a dodatkowo kilka innych zespołów koncentruje się na spin-offach.

Bardzo możliwe, że podczas wydarzenia usłyszymy wiadomości na temat „grywalnego dema”.

Źródło: SilentHill

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper