Call of Duty Modern Warfare 2 na PC nie ogracie bez smartfona. Klienci telefonów na kartę mogą mieć kłopoty

Gry
4030V
mw2
Iza Łęcka | 10.10.2022, 09:58

Nadciągająca odsłona Call of Duty będzie następną po Overwatch 2 pozycją, która wymaga od graczy dodania numeru telefonu. Bez połączenia swojego smartfona z kontem na serwerach przedsiębiorstwa nie uruchomimy nawet kampanii.

Call of Duty: Modern Warfare 2 otrzyma kontrowersyjny system SMS Protect, który znalazł się w niedawno debiutującej strzelance Blizzarda. W wiadomości dotyczącej sporych problemów Overwatch 2 deweloperzy wspomnieli także o trudnościach związanych z technologią, lecz ze względu na bezpieczeństwo w całości nie zrezygnowali z systemu, a poszli na pewne ustępstwa.

Kontynuacja sieciowej strzelanki jest jednak tytułem free-2-play i na jej serwerach może zagościć wielu nowych graczy-hakerów, którzy będą chcieli uprzykrzyć życie zwyczajnym użytkownikom – jest więc zrozumiałe, że deweloperzy chcą przeciwdziałać oszustwom. Tymczasem Call of Duty: Modern Warfare 2 jest tytułem płatnym, co wzbudza dodatkowe kontrowersje.

Jak się okazuje, zmierzająca na rynek w październiku produkcja także zostanie zabezpieczona omawianym systemem. Rozwiązanie znalazło się już w innych tytułach (DOTA 2, Rainbow Six Siege), ale w tym wypadku studio „zamknęło za bramką” rozgrywkę rankingową. Natomiast najnowsze Call of Duty wymaga podania numeru telefonu, by móc włączyć grę na PC – czyli najprawdopodobniej nie zagramy nawet w kampanię single-player.

To jednak nie koniec przeszkód, bowiem według informacji udostępnionej na witrynie Battle.netu Call of Duty: Modern Warfare 2 może nie współpracować ze smartfonami na kartę. Jedynie gracze z planem abonamentowym mogą być pewni, że otrzymają stosowne powiadomienia i dostęp do rozgrywki.

Firma informuje, iż użytkownicy muszą posiadać telefon z planem abonamentowym, a także dodaje, że osoby korzystające z usług telekomunikacyjnych o charakterze przedpłaconym nie będą weryfikowani. Redakcja PC Gamer jednocześnie podkreśla, że pojawił się już przypadek, gdy uczestnik nie mógł skorzystać z bety Call of Duty: Modern Warfare 2, ponieważ posiadał wyłącznie telefon na kartę.

Wymóg dodania numeru telefonu do konta Battle.net pojawi się w Call of Duty: Modern Warfare 2, będzie konieczny dla nowych kont w Overwatch 2 oraz nowych graczy Call of Duty: Modern Warfare.

Źródło: PC Gamer

Komentarze (132)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper