Twórcy Cyberpunka 2077 przeniosą się do USA. W Bostonie powstanie sequel

News
2068V
Cyberpunk 2077 Johnny Silverhand
Wojciech Gruszczyk | 05.10, 14:47

CD Projekt założy nowe studio w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbędą się główne prace nad następnym Cyberpunkiem. Nad tytułem ma pracować główny zespół odpowiedzialny za Cyberpunka 2077.

W 2023 roku na rynku zadebiutuje Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, ale CD Projekt RED potwierdził już znacznie większe plany na uniwersum stworzone przez Mike'a Pondsmitha. Studio pracuje nad następną grą i Paweł Sasko (reżyser zadań) ujawnił ciekawą wiadomość – tytuł będzie rozwijany przez ekipę, która opracowała Cyberpunka 2077. Twórcy jednak zamieszkają w Bostonie.

Paweł Sasko będzie pracował w Polsce do czasu zakończenia opracowania wspomnianego Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, a następnie deweloperzy przeniosą się do Stanów Zjednoczonych, gdzie będą odbywać się główne prace nad tytułem. Firma chce przenieść do USA główny zespół Cyberpunka 2077:

„Widzę, że pytacie, więc chciałbym wyjaśnić. Po wydaniu Cyberpunk 2077 Phantom Liberty zamierzam skupić się przede wszystkim na nowym projekcie Cyberpunka 2077, o nazwie kodowej Orion! Przeprowadzam się do Bostonu wraz z głównym zespołem odpowiedzialnym za Cyberpunk 2077, by założyć nowe studio i być fundamentem dla północnoamerykańskiego zespołu. Pracując razem z ekipą z Vancouver i deweloperami z Warszawy, zamierzamy dostarczyć wam kolejną świetną grę!”

Jest to na pewno ciekawe podejście, które może pomóc CD Projekt RED znaleźć szereg nowych talentów – zapewne nie każdy chce się przeprowadzić do Polski, więc studio może zatrudnić wielu deweloperów, którzy wolą przebywać w Stanach Zjednoczonych.

W tej sytuacji nowy Cyberpunk będzie rozwijany przez główny zespół z Polski, który przeprowadzi się do Bostonu, gdzie powstanie nowe studio, a dodatkowo w pracach pomoże ekipa z Vancouver.

Źródło: VGC

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper