Elon Musk jednak zdecydował się przejąć Twitter. Miliarder ponownie zmienił zdanie

Technologie
1635V
Twitter i Elon Musk
Iza Łęcka | 05.10, 12:56

Mówi się, że to kobieta zmienną jest, tymczasem Elon Musk kolejny raz zmienił decyzję dotyczącą możliwego zakupu Twittera. W kwietniu biznesmen rozpoczął „wrogie przejęcie”potwierdził chęć nabycia portalu, jednakże po kilku miesiącach chciał wycofać się z transakcji i miał przystąpić do batalii sądowej z właścicielami firmy.

Jeszcze kilka tygodni temu Musk zarzucał włodarzom Twittera podawanie „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji dotyczących liczby botów zaliczanych do użytkowników portalu, a teraz ponownie zamierza wydać około 44 mld dolarów, by pozyskać popularny serwis społecznościowy. Miliarder jest w stanie zapłacić 54,2 dolara za akcję.

Cała sprawa może budzić rozmaite emocje, szczególnie z uwagi na fakt, że 17 października miał się rozpocząć proces sądowy – Twitter oskarżył Muska o naruszenie wielu warunków wciąż obowiązującej umowy i jednocześnie chciał w ten sposób wymusić sfinalizowanie transakcji.

Możemy odnieść wrażenie, że korporacja okazała się niezwykle przekonująca w trakcie negocjacji lub biznesmen zmienił zdanie, bowiem według najnowszych doniesień przejęcie jest jak najbardziej możliwe i zbliża się do wielkiego finału. Miliarder przekazał wiadomość o chęci kupna Twittera, na co automatycznie zareagowali inwestorzy – cena akcji wzrosła o 22% do kwoty 51,49 dolarów.

Czy Twitter rzeczywiście zostanie pozyskany przez miliardera? Trudno jednoznacznie zawyrokować, choć nadal będziemy obserwować tę sprawę. W jednym z ostatnich wpisów założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company poinformował, że transakcja może przyspieszyć stworzenie aplikacji do... wszystkiego.

„Kupno Twittera to czynnik przyspieszający stworzenie X, aplikacji do wszystkiego”.

Źródło: Wirtualne Media

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper